Помеѓу граѓаните кои го забележале доаѓањето на германскиот претседател имаше такви кои веднаш прокоментираа дека станува збор за ,,луксузното возило на Груевски”, а градоначалникот Јанчев за ,,Фокус” потврди дека се работи за истото возило.

Со „мерцедесот на Груевски” Штајнмаер дојде во Кавадарци!

Претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмаер вчера попладне дојде во Кавадарци, а посетата била...

Едмонд Бекири / 1 декември, 2022 7:03

Поранешната министерка, Јанкулоска беше осудена на 6-годишна казна затвор која Апелација и ја намали казната на 4 години. Инаку таа се гонеше по обвинение на СЈО, за набавката на луксузниот „мерцедес“ од 580.000 евра за која беше осуден и поранешниот премиер Никола Груевски.

Јанкулоска ќе оди во затвор за “Тенк”

Врховниот суд денеска ја потврди одлуката на Апелација за случајот “Тенк”, со која поранешната министерка за внатрешни...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2020 18:06

Концептното возило VISION AVRT ќе се прикаже и за прв пат во Европа во пресрет на Саемот за автомобили.

MERCEDES-BENZ во салонот во Женева 2020: Три AMG светски премиери и нови концепти

Штутгарт / Женева – Годинешниот 90-ти автомобилски саем носи неколку нови производи: надграден Е-класа, три светски премиери...

Мате Парлоф / 28 февруари, 2020 22:33

Во полицијата сообраќајната незгода била пријавена во 9.50 минути.

СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Едно лице загина кај Камен Дол!

Едно лице загина, а пет се повредени утрово во тешка сообраќајка што се случи кај росоманското село Камен Дол, изјавија очевидци...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 13:23

Гледајќи под хаубата, новиот Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake доаѓа со 2,0 литарски четири-цилиндарски турбо мотор, кој произведува моќност од 382 коњски сили и вртежен момент од 480 Nm.

AMG доби нов член, Mercedes го претстави CLA 45 Shooting Brake!

Фановите на високо перформансните каравани отсега можат да се радуваат и на новиот моќен AMG караван, кој доаѓа и во S-варијанта. Гледајќи...

admin@magazin / 17 јули, 2019 21:58

Испораката на камиони во делови од центарот во Верт започна пред повеќе од половина век, во 1966 година.

Mercedes го испорача 750.000-от камион во „пакет“

Од фабриката на Mercedes во Верт беше испорачан 750.000-от камион во пакет. Станува збор за таканаречена CKD-монтажа, кога возила се...

admin@magazin / 28 април, 2019 20:36

Македонци, се надевам ќе го следите мојот пример!

Славче Таневски дизајнерот од Мерцедес избриша под со „Северна!

Познатиот македонски дизајнер и автомобилски архитект Славче Таневски, кој работи во Мерцедес во малкуте дизајнери од најпознатиот...

Македонка Димкин / 12 март, 2019 1:13

Следејќи ги претходните извештаи дека "Мерцедес-Бенц" (Дајмлер) работи на електрична верзија на својот автобус Цитаро, извршителите на компанијата откриле дека електричната Цитаро ќе влезе во производството на серии во 2018 година.

Автобусот на Мерцедес-Бенц Електрик Цитаро влезе во производство!

Најавите беа дадени на неодамнешниот Глобален јавен транспортен самит (GPTS) во Монтреал / Канада, каде што посетителите ...

Македонка Димкин / 28 ноември, 2018 22:00