Македонскиот вицепрвак Металург, имаше можност за победа меѓутоа при самиот крај остана поразен од Војводина.

Металург замина без никакви бодови од Нови Сад

Војводина-Металург 31-30 што е седми пораз за скопската екипа во тековната Сеха сезона. Македонскиот вицепрвак имаше можност...

Сара Фемина / 29 ноември, 2018 22:30

ЕХФ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ: Вардар има сигурно место, Металург ќе се „тресе“

„КАРТИТЕ“ СЕ ОТВОРЕНИ, СЕ ЧЕКА ОДГОВОР

ЕХФ го објави списокот на екипи кои аплицираа за место во Лигата на шампионите за следната сезона.  ЕХФ го објави списокот...

Македонка Димкин / 8 јуни, 2018 0:30