Тој изрази искрено и најдлабоко сочувство за загубените животи и, како што напиша, ја споделува големата болка со нивните семејства.

Илир Мета: Моите мисли и молитви се со Тетово

Со длабока загриженост и тага ја следам трагедијата што се случи во тетовската болница. Исклучително сериозен и вознемирувачки...

Рејхан Бајрами / 9 септември, 2021 6:08

Инцидентот се случил еден час по полноќ и бил формиран истражен тим, пренесува порталот Балкан веб.

Втор инцидент во Албанија запалени 60 лежалки

На плажа во албанската приморска област Дримаде кај Дерми ноќеска изгореле 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот...

Владо Марин / 28 јуни, 2021 11:11

Говорејќи за тензиите меѓу САД и Иран, како и сојузниците на САД ширум светот, Хамнеи се осврна и на „мала, злобна европска земја каде Американците соработуваат со иранските предавници“.

Има една мала злобна држава во Европа: Иранскиот лидер со жестоки критики(ВИДЕО)

Врховниот лидер на Иран, Али Хамнеи, вчера одржа говор на нападот за нападот што неговата земја го изврши врз американските...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 21:18

Претседателот Пендаровски ќе има средба со градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај и со пратеникот во албанскиот Парламент, Васил Стерјовски.

Пендаровски на гости кај Рама и Мета во Албанија: Пречекан со највисоки воени и државни почести!

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска ја почна првата официјална посета на Република Албанија. Тој...

Сара Фемина / 26 октомври, 2019 13:28

Предлогот на Парламентарната законодавна комисија за формирање анкетна комисија, која треба да испита дали претседателот Мета го прекршил Уставот со уредбата за одложување на локалните избори е единствена точка на дневен ред.

ТИРАНА ЌЕ ГОРИ: Парламентот ќе заседава за Мета, опозицијата ќе протестира против Рама

Законодавниот дом во 17часот ја почнува пленарната седница за формирање анкетна комисија за претседателот Илир Мета, а опозицијата...

Весна Петровска / 8 јули, 2019 16:15