Милошоски истака дека владеачката коалција го искористи европското знаменце со цел да ја ограничи дебатата за законот и воедно да се органзиираат јавни расправи со цел стручните лица и граѓаните да го кажат своето мислење.

Милошоски до Груби: Пријателите од ЕУ ви кажаа дека законот за двојазичност е неприменлив

Во денешното гостување во „Топ тема“ пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски се обрати до Артан Груби на кој му посочи...

Катерина Крстиќ / 10 декември, 2019 21:19

Ако основната плата на Фатиме Фетаи, Гаврил Бубевски, Артан Ајро, Елизабета Јосифоска и останатите обвинители во СЈО без минат труд изнесува 56.640 денари, а додатоците од 35 % се во износ од 19.824 денари или вкупно 76.484,00 денари, на што треба да се додаде износот за минат труд, но во секој случај би требале се вкупно да примаат околу 80.000,00 денари месечно.

Милошоски: Обвинителите мора да ги вратат хонорарите во буџетот, според важечките закони

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук објави дека според Законот, овинителите во СЈО мора да ги вратат незаконските додатоци...

Катерина Крстиќ / 28 ноември, 2019 12:01

Во разговорот Милошоски открива кои се плановите на неговата матична партија и вели дека не ја исклучува можноста за  да се најде како член на владата, доколку ВМРО- ДПМНЕ победи и формира Влада.

Антонио Милошоски за Магазин: Министрите Димитров и Османи се виновни за фијаското во Брисел!

Пратеникот од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 8:45

Но не, некој очигледно има потреба постојано на Заев да му повладува, да му се додворува, да го турка во живиот песок кога ќе зацапа, наместо да се потруди да го извлече. На прав пат, нели…

БОМБА: За да избегне „црно сценарио“, странка во „Рекет 2“ месечно му плаќала на Дончев рекет преку „човекот со брада“

Како што најави, новинарот Бранко Героски објави детали од аферата Рекет 2, во која министерот за здравство Венко Филипче...

Валерија Петрова / 4 ноември, 2019 17:36

Прашањето беше поврзано со надворешната политика односно дали владата ги планира во овој период Теута Арифи градоначалник на Тетово, Дане Талески, политички советник на Заев, Мишо Дукманович, професор од правен факултет и Сашко Насев за амбасадори на во САД, Нато, Израел и Бугарија?

Милошоски до Заев: Дали вие им организиравте средба на шведските инвеститори на “Диаверум“ со директорот на Фондот за здравство, Дончев?

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски  на денешната собраниска седница за пратенички прашања, упати прашање до...

Катерина Крстиќ / 31 октомври, 2019 16:15

Како што истакна тој можеби токму овој чекор, оставање 25 амбасади без амбасадори влијаело на одлуката Самитот во Брисел на ЕУ. Тоа истовремено резултираше недоволните информации, анализи и проценки.

Милошоски: Оваа влада е во заминување и не смее да пополнува испразнети амбасадорски места

Во интервју за Македонското Радио, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски говореше за состојбата на македонската дипломатија...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 10:55

Милошоски на говорницата ја постави сликата на која во 2018 Димитров и Османи го прославуваат датумот за ЕУ

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Нема да ја расипуваме забавата на власта!

“Ова до нас се двајцата министри кои не добија датум за ЕУ, а ова на сликата пред мене се истите министри кои лани го прославија...

Данаил Михајловски / 29 октомври, 2019 11:52

Што и да се случи, едно уште сега е јасно: Нашиот народ својата земја ја нарекува Македонија и во иднина така ќе ја нарекува, токму како што се навикнати историски, а и согласно сечие право на слобода на изразување. Октроираните решенија неможат да ја надживеат волјата на народот.

Милошоски: Има три начини Македонија да си го врати името

Пратеникотт на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски во интервју за германскиот весник Франкфуртер АлгемајнеЦајтунг, во рамки на...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 11:30