Мнозина прелажа прематарот Зоран Заев и мнозина одбиваа да си поверуваат на очите.

МИЛЧИН: Заев е ПРЕМАТАР кој прелажа многу луѓе и мнозина одбиваа да си поверуваат на очите!

Зоран Заев лажел и се фалел како батко Ѓорѓија дека сите и сето е његово во земјичкава и дека нему му се може да купува и продава...

Едмонд Бекири / 10 мај, 2020 14:13

Тие што ме следат на ФБ би можеле да му кажат на Заев, па ќе му напишам детално.

Милчин: Кажете му на Заев – Не ги измислил Тито Македонците во 1945-та, туку Мирче, Страшо, Кузман… со своите животи го овериле македонскиот идентитет и јазик!

Не ги измислил Тито Македонците во 1945-тата, со своите животи Мирче, Страшо кои го овериле македонскиот идентитет и јазик,...

Стојче Бушин / 9 мај, 2020 20:18

ЈП „Паркови и Зеленило“, на барање на Општина Центар, вчера изврши интервенција на дрворедот на улицата „Максим Горки“. Од Општината информираа дека се работи за отстранување стари и болни дрвја од видот јапонска цреша.

Милчин: Колку грд ден! “Варвари” од Максим Горки на улицата “Максим Горки” и насекаде околу нас!

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава. Прашувам еден од работниците кој им наредил...

Весна Петровска / 19 ноември, 2019 12:35

Тие што го премолчуваат и органите што не реагираат се соучесници на ова зло и на овој срам.

ТРИЧКОВСКИ СО СРАМЕН СТАТУС: Имав чувство како да му ја сечам главата на Владимир Милчин

Новинарот Бранко Тричковски, на социјалните мрежи напиша ужасен статус на омраза за режисерот Владимир Милчин. Во статусот...

Рејхан Бајрами / 16 ноември, 2019 20:55

Милчин смета дека од секојдневието се поприсутно е заминување на граѓаните надвор од Македонија и тоа е страшно . Во однос на Јавното Специјално обвинителство можеби вистинското прашање е како Катица Јанева стана Специјален обвинител, прашува Владимир Милчин.

Милчин со коментар за Рекет: Правдата изгледа не живее во Македонија

Владимир Милчин, професорот и поранешен директор на Фондацијата Отворено општество, во емиијата Само вистина на Канал 5 телевизија...

Катерина Крстиќ / 27 септември, 2019 21:22

– На времето вие, Милчин, ги пропагиравте овие дискурси кога го водевте караванот „Граѓани за Европска Македонија“. Сигурен сум дека се сеќаваш. Велевте дека мора да има компромис со Грција заради Европската иднина. Со Преспа договорот ние остануваме Македонци со гарантиран јазик и идентитет. Државата доби име со географска одредница Северна, но си останува Македонија. И ќе ве молам, немој да ме правите наивен. И глуп. Знам кој е кој, знам што е што. Поздрав Владимире Милчин. Во право не си. – искоментира Јовановиќ.

ЖЕСТОКА ВОЈНА НА ФБ: Милчин: Ненаде ја претера!, Јовановиќ возвраќа: Баста! – ВОЈНАТА ЈА ПРДОЛОЖИ Героски: Збогум!

Жестока војна се води на социјалната мрежа Фесјбук помеѓу Владимир Милчин и Ненад Јовановиќ. – Живееме во СРСМ и Македонци...

Весна Петровска / 10 септември, 2019 20:13

На таа средба на Владе ќе му предложам нашата нова партија да се вика, едноставно, Најдобрата партија. Така на луѓето ќе им биде уште полесно да одлучат за кого да гласаат – за Најдобрата партија, нормално.

ГЕРОСКИ РАСПАЛИ: “Тешко дека некој од ВЛАДЕ МИЛЧИН и од МЕНЕ ќе направи ВМРОВЦИ”

Една лажна вест, искреирана од пропагандата на Грнето Зоран Заев, а објавена од Капачето, за мене сосема неочекувано, предизвика...

Сара Фемина / 17 август, 2019 15:40

Професорот Владимир Милчин денеска ја искоментира и изјавата дадена за Радио Слободна Европа на министерот без ресор Едмонд Адеми.

Владимир Милчин удри по министерот Адеми: “КАКО НЕ ТИ Е СРАМ”

По отворањето на пицеријата кај Чинарот во Охрид не остана рамнодушен ни професорот Владимир Милчин, па напиша жесток коментар...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2019 11:18