Наводно како што пренесува ин7, Спасовски ќе ја предводи владата до претстојните парламентарни избори, кои се очекува да бидат распишани во наредните денови.

Оливер Спасовски седнува на премиерската фотелја?!

На местото на Зоран Заев ќе седне сегашниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски кој ќе биде новиот премиер на Македонија...

Катерина Крстиќ / 19 октомври, 2019 9:54

Иако на сајтот на МВР е објавена меѓународна потерница по лицето Никола Груевски, очигледно таа е за домашна употреба, како Интерпол не знае ни слушнал за таков човек

Интерпол не ни знае кој е Никола Груевски

Уште еден од низата скандали, намерни или пропусти на македонското МВР и министерство за правда, Никола Груевски сеуште никој...

Мирко Бачиќ / 20 ноември, 2018 13:53

Следењето на Иванов преку УБК како државна тајна на јавен судски документ, главниот протагонисот, Јанакиески, молчи за средбата со што отвара сомнеж за намерите

Иванов следен од УБК, побара одговорност од Спасовски и судот

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 Скопје...

Мирко Бачиќ / 16 ноември, 2018 6:45

Јанакиески првото вработување го имаше во ЈП Водовод па помина 10 години како министер на "магарето" за чиј адекватен "самар" се прокламира денес, иако не секогаш беше така

Дали МВР (ОТА) го прислушкува Иванов?

Интересни детали околу тоа во кој момент обвинителството, дотолку повеќе и зошто решило да побара и инстант добие мерка 30...

Мартин Попоски / 15 ноември, 2018 12:47

Експертската јавноста е едногласна на ставот дека за бегството на Груевски, и судот и обвинителството се виновни, но немаат двоумење дека најголема вина има кај Спасовски

Спасовски ќе отвори истрага против Спасовски

Да се отвори истрага за бегството на Никола Груевски, побара синоќа Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, иако...

Мирко Бачиќ / 14 ноември, 2018 8:02

Човек под псевдонимот Игор Цветковски на ФБ социјалната мрежа објави детали што знаел Спасовски а премолчил, и на кои прашања треба да даде одговор пред оставката

Спасовски со прашања од виртуелен лик, на кои мора да одговори

Човек под псевдонимот Игор Цветковски на ФБ социјалната мрежа објавува дека Оливер Спасовски бил известен за бегството...

Мирко Бачиќ / 7:37

И актуелниот специјален советник за странски инвестиции на Заев, хашки осуденик, Бошковски пред 14 години избега од Македонија на идентичен начин како и Груевски

И Бошковски избега со знаење на СДСМ

Случајот со поранешниот премиерот Никола Груевски кој ја напушти државата и објави дека се наоѓа во Будимпешта каде и бара...

Мирко Бачиќ / 7:22

Спасовски ја отфрли можноста за негова оставка откако му избега Груевски, информации од партиите говорат дека можно е целото сценарио да е веќе однапред испланирано со власта

За Спасовски, виновни што на МВР им избега Груевски се судиите

Некој нешто крие во МВР во врска со наводното бегство на пратеникот Никола Груевски, па прв се огласи најодговорниот, министерот...

Мартин Попоски / 13 ноември, 2018 10:59