Министерството за труд и социјална политика потсетува на обврската за носење маска и одржување физичко растојание од два метра

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна...

Владо Марин / 4 август, 2021 12:42

Владата на Република Македонија и Министерството за транспорт и врски, градејќи го партнерскиот однос со транспортните здруженија, создава услови за континуиран и непречен транспорт на стока во домашниот и меѓународниот сообраќај.

Министерството за транспорт и врски стави на располагање вкупно 62.280 поединечни и месечни транспортни дозволи

На предлог на Министерството за транспорт и врски, Владата на Република Македонија ја промени Уредбата за начинот за распределба,...

Перо Милчин / 11 февруари, 2021 17:04

Проста и проширена репродукција на секој правен поредок се врши во образованието, каква едукација ќе добијат учениците таму, такви односи ќе репродуцираат во општеството!

УКИНУВАЊЕТО НА ИСТОРИЈАТА Е ЗЛОСТОРСТВО ПРОТИВ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!

– Светскиот Македонски Конгрес (СМК) потсетува дека народ без минато нема своја иднина и затоа ја отфрла најавата на марионетската...

Мирко Бачиќ / 17 декември, 2020 13:06

Министерката рече дека во наредните четири години Владата има план да се отворат нови 7.500 места за сместување.

Моментално 47 деца и 14 вработени во градинки се во изолација!

Денеска министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска истакна дека се уште не е исполнет капацитетот во градинките,...

Катерина Крстиќ / 29 септември, 2020 18:00

Камерите на Телма ги снимија граѓаните кои дојдоа по документи и кои збунето чекаа пред зградата. На вратата ги пречека лист хартија на кој е рачно напишано дека, поради пожарот шалтерите нема да работат. 

Пожарот кој вчера избувна во Министерството за животна средина ги остави скопјани без изводи

Како последица од пожарот кој вчера избувна во просториите на Министерството за животна средина, денеска скопјани останаа...

Катерина Крстиќ / 10 септември, 2020 19:28

Шекеринска истакна дека токму во Бригадата на Југоисточна Европа ги научивме чекорите за мултинационална соработка, јакнење на тимскиот дух и професионализмот во одбраната.

Шеќеринска: Приемот во НАТО и доаѓањето на SEEBRIG се круна на успешната година во одбраната

Со свеченост во кумановската касарна „Боро Менков“ вчера се одбележа отпочнувањето со работа на главниот штаб на Бригадата...

Владо Марин / 27 август, 2020 6:49

Интернет страниците на министерствата уште од вчера вечерта се нефункционални, сликата со пораката ја нема, но сепак не можат да се отворат. Од министерствата велат дека нападите се пријавени во полиција, а од МВР соопштија дека работеле на случајот.

Хакирани веб страниците на министерството за здравство и министерството за образование

Хакирани веб станиците на министерствата за здравство и образование и наука. Пак ние. Овој пат најбедното министерство е...

Владо Марин / 24 јули, 2020 16:21

„Целата одговорност за спроведување на полицискиот час е моја“, цитираше Саул за турскиот дневен весник Сабах.

Турскиот Министер за внатрешни работи ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Цела одговорност е моја, се повлекувам од функцијата!

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу денеска на Твитер објави дека се повлекува од својата функција поради...

Едмонд Бекири / 13 април, 2020 15:25