Луѓето стојат целосно и го штитат нашето Национално собрание и другите згради, и ние нема да дозволиме некој да го сруши и уништи имотот, рече Стефановиќ.

СЕ СПРЕМА ХАОС КОГА ЌЕ ПАДНЕ МРАК: Министерот Небојша Стефановиќ изнесе загрижувачки информации

– За жал, имаме информации дека еден дел од демонстрантите, кога ќе се стемни, планира да спроведе одредени активности,...

Перо Милчин / 8 јули, 2020 21:22

Свои публикации има објавено во повеќе домашни и странски списанија во областа на неврохирургијата.

Koj e доктор Венко Филипче, човекот кој го води македонското здравство во најголемата светска пандемија?!

Кој е доктор Венко Филипче кој во најтешките моменти во историјата на македонскиот народ го води здравствениот систем. Она...

Стојче Бушин / 20 април, 2020 21:52

Во текот на денот ќе се воспостави техничка можност за ова за да нема застој во однос на информирањето, заклучи Министерот!

НАЈНОВА ВЕСТ: Филипче во карантин, имал контакт со градоначалникот Димитриевски, можно е да е заразен со КОРОНА!

По информацијата дека градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово...

Стојче Бушин / 16 април, 2020 14:25

Во изминатите 24 часа се регистрирани 49 нови случаи на Ковид-19.

НОВИ 49 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА- Починаа две лица!

Во изминатите 24 часа се регистрирани 49 нови случаи на Ковид-19. По градови: – Скопје 13 – Куманово 14 – Штип 6 – Прилеп...

Катерина Крстиќ / 11 април, 2020 18:08

Ова значи дека меѓу шест и 12 милиони Италијанци се заразени.

Поранешен Италијански премиер порача: Мораме полека да ја отвараме државата- ЌЕ УМРЕМЕ ОД ГЛАД!

„Коронавирусот во Италија зарази 12 милиони луѓе“, рече поранешниот италијански премиер Матео Ренци, кој се залага за отворање...

Едмонд Бекири / 30 март, 2020 20:31

Министерството наведува и дека во текот на ноќта нема нови лица тестирани на корона вирус, а во моментов се чекаат брисеви за тестирање на три лица од Дебар.

Стабилна состојбата на сите пациенти: Првозаразената заминува дома, на тест 3 лица од Дебар!

Здравствената состојба на пациентите позитивни на КОВИД-19 кои се лекуваат на Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Катерина Крстиќ / 16 март, 2020 10:42

Министерот Филипче на новинарско прашање кои трговски центри ќе работат од утре, посочи дека целосно се затворени сите затворени молови, освен маркетите, аптеките и продавниците за храна.

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Граѓаните ќе добиваат бесплатни СМС пораки со известувања за коронавирусот

На денешната прес- конференција министерот за здравство Венко Филипче информираше дека граѓаните ќе добиваат бесплатни...

Катерина Крстиќ / 15 март, 2020 14:32

Обединетата македонска дијаспора му честита на изборот!

ЧЕСТИТКИ: Македонец стана министер за надворешни работи на Уругвај

Ернесто Талви, по татко Македонец, а мајка Кубанка, е нов министер за надворешни работи на Уругвај. Обединетата македонска...

Стојче Бушин / 3 март, 2020 6:18