Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија меѓу Белград и Приштина, како и за завршување на изградбата на автопатот меѓу двата града.

Србија ќе го признае Косово?

Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија меѓу Белград и Приштина, како и за завршување...

Македонка Димкин / 15 февруари, 2020 19:17

Не можете да ја навредувате Србија затоа што мислите дека сте голема ѕвезда.

Летаа перја во Минхен: Вучиќ до Курти- Си се замислил дека си голема ѕвезда, а пола свет не те препозна

Како што ексклузивно дознава Курир.рс, за време на тркалезната маса за Западен Балкан, што се одржуваше вчера во Минхен, српскиот...

Мирко Бачиќ / 10:40

Октоберфест е шеснаесетдневен фестивал којшто се одржува секоја година во Минхен , Германија почнувајќи од крајот на септември до почетокот на октомври.

ЗАПОЧНА ПИВСКО ЛУДИЛО ВО ГЕРМАНИЈА: Во Минхен отворен 186. Октоберфест!

Во германскиот град Минхен вчера започна 186. Октоберфест. Октоберфест е шеснаесетдневен фестивал којшто се одржува секоја...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 11:35

Премиерот Заев рече дека во ликот на Грција Македонија добила нов и добар пријател.

Заев : “Ципрас и јас сме пример за сите во светот”

На Минхенската безбедносна конференција премиерот Зоран Заев имаше свое обраќање заедно со грчкиот премиер Ципрас, и рече...

Рејхан Бајрами / 16 февруари, 2019 20:43

Дома негирани политичари во меѓународната пофалени

Заев и Ципрас ќе добијат награда во Минхен, Македонија и народот ново име и идентитет

За време на Минхенската безбедносна конференција, Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе ја добијат наградата „Ewald von Kleist“ за Договорот...

Узунов Бобан / 13 февруари, 2019 9:44

Овие награди се доделуваат од 2009, а меѓу досегашни добитници се Хавиер Солана, Јоаким Гаук и ОБСЕ.

Ципрас и Заев среќни што ќе ја добијат наградата „Ewald von Kleist”во Минхен на 16 февруари

Портпаролот на Минхенската безбедносна конференција, за „Дојче веле” потврдил дека и Заев и Ципрас ја прифатиле поканата,...

Перо Милчин / 1 февруари, 2019 12:01

Хрватите нѐ надиграа во философијата „7 на 6“ со поконкретен и посигурен напад, со помалку осцилаци во играта и со извонреден голман.

Македонија „прегазена но не и уништена„ од Хрватска!

Хрватите нѐ надиграа во филозофијата „7 на 6“ со поконкретен и посигурен напад, со помалку осцилаци во играта и со извонреден...

Македонка Димкин / 14 јануари, 2019 19:53

„Ве боли секој гол на Столе и Кире, и секоја одбрана на Борко. Алергични сте на сакање на својата репрезентација. Нејзините победи се ваши порази. Убаво си кажавте - не ви лежи да сте патриотска партија.„

Фановите „избришаа„ под со министерот Манчески!

ВО Минхен се одржува светското првенство во ракомет. Македонија заврши со загревање на ракометниот мундијал во Германија....

admin@magazin / 0:21