Од вашата одлука, додаде тој, зависи дали власта ќе добие нови 4 години, иако, според него, досега не исполнија ништо од ветеното.

-Овие избори се моментот кога е време да им кажете доста е! Доста се експериментите во здравството, образованието, локалната самоуправа, економијата. Доста се разочарувања и упропастени шанси. Доста е од чекање во чекалницата пред ЕУ! Доста е од нивните празни фрази и флоскули – порача Мицкоски.

Мицкоски: СДСМ и ДУИ почнаа очи да си вадат по улици

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот митинг во Илинден ги прозва ДУИ и СДСМ дека се договориле да нема...

Перо Милчин / 7 октомври, 2021 6:44

посета на Лабуништа, претседателите Села и Гаши сс упатија на плоштадот Струга, од родниот град на претседателот Села, од каде се обрати до лидерите на двете  најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, одговарајќи на Заев и Мицковски за нивната идеја за размена на пратеници

Села до Заев и Мицковски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

На вчерашниот митинг пред жителите на Струга, коалицијата „Сега е време“  одржа централен митинг. По посета на Лабуништа,...

Катерина Крстиќ / 5 јули, 2020 9:45

Можен е пресврт, јас по природа сум оптимист. Верувам дека на изборите, ако не победиме, барем ќе имаме мала разлика и тоа за нас ќе биде голема победа, коментира поддржувач на партијата на Ципрас.

АЛЕКСИС ЦИПРАС ПРЕД ПОРАЗ: Централен митинг на СИРИЗА во Атина!

Последниот ден од предизборната кампања, грчкиот премиер и претседател на СИРИЗА, Алексис Ципрас, одржа митинг во центарот...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 13:06

– Ни требаат гласовите од Река, да ни требаат сите. Ги покануваме да ни се придружат на концептот на единство.

ЗАЕВ НОСТРАДАМУС : „Пендаровски во вториот круг ќе победи со 100 000 илјади гласови разлика„

На вечерашниот митинг лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Општина Карпош, рече дека на 5 мај треба сите граѓани да излезат на гласање...

Сара Фемина / 22 април, 2019 23:11

Премиерот рече сите знаат дека ова е многу убаво кумановско јадење. Убавината е заради тоа што сите намирници се различни внатре и многу убаво се надополнуваат.

Заев порача: ВМРОВЦИ- ќе дојдете на власт “МАЛО СУТРА„

Премиерот Зоран Заев синоќа од Куманово се обрати на трибината за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски....

Сара Фемина / 16 април, 2019 14:53

Тротинетот го паркирал покрај Тутунска банка и од таму се упатил кон топлата луѓе во центарот на Скопје.

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ на вчерашниот митинг од СДСМ стигнал со тротинет ?

Освен Стево Пендаровски кој беше на мета на твитерџиите, овој пат се најде и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. На...

Сара Фемина / 15 април, 2019 17:38

Денес митинг има закажано владејачката СДСМ за нивниот кандидат за претседател на републиката Стево Пендаровски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ доживеа фијаско на вчерашниот митинг!

Вчера се одржа централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, во Скопје каде обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот...

Сара Фемина / 14 април, 2019 9:56

Ретко кој можеше да ги задржи емоциите па и солзите а да не се почувствува како прав и горд Македонец. Со неговата прекрасна изведба допре до сите македонски срца и ги сплоти во едно.

(ВИДЕО) „ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃА„- Дурловски со емотивна изведба која допре до срцето на секој Македонец!

Момент на кој никој не може да остане рамнодушен на волшебниот глас на Игор Дурловски, кога ја запеа Македонската Химна на...

Сара Фемина / 13 април, 2019 20:33