Предизборно

Социјaл-демократите свесни дека го губат членството – не бираат начини како да допрат до макар еден глас повеќе

Слабата посетеност и лошиот одзив на митинзите на СДСМ создава паника и страв од евентуален пораз – па така социјалдемократите...

Калина Мартинска / 15 април, 2024 16:40

Продолжува предизборната кампања

Големи ветувања, граѓаните мерат – кој ќе вистински ќе се бори за Македонија

Предизборната кампања за Претседателските избори денеска продолжува со презентација на програмите на кандидатите на митинзи,...

Калина Мартинска / 5 април, 2024 11:48

Посебниот сообраќаен режим ќе трае утре до полноќ

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје поради најавените митинзи на партиите

Кандидатката за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Сиљановска Давкова, вечерва во 19 часот ќе...

admin@magazin / 13 април, 2019 9:29