Шумахер пред шест години доживеа несреќа за време на скијање на Алпите од која се здоби со тешки повреди на главата поради што и долг период беше во коматозна состојба. Неговиот денешен лик е енигма за светската јавност, освен за членовите на семејството.

ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ШУМАХЕР: Повеќе не е во кома, но не е како порано

Никола Ачијари, светски познатиот неврохирург од Италија, денеска ја шокираше јавноста откако изјави дека поранешниот шампион...

Катерина Крстиќ / 21 јануари, 2020 17:23

Инаку сопругата на Шумахер пред околу една недела испрати мистериозна порака со што ја замисли јавноста. 

“Никогаш нема да биде ист човек”- лекар ја откри вистината за Шумахер

Никола Акчари, кој е познат италијански неврохирург  ја состојбата на легендата во Формула 1, Михаел Шумахер. Надвор од...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 16:20

Имено за три дена навршуваат точно шест години од несреќата, а по тој повод се огласи и неговата сопруга Корина која напиша порака во една од групите за поддршка на Шумахер.

Големите нешта почнуваат со мали чекори- сопругата на Шумахер со порака која ги замисли неговите фанови

Светскиот број еден во Формула 1 Михаел Шумахер шест години е во кома по страотната несреќа која ја доживеа на скијање во...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 11:15

Седумкратниот светски шампион доживеал страшна повреда на мозокот во 2013 година при падз време на скијање.

Сопругата на Шумахер ја крие вистината цели шест години- шокантно тврдење на неговата менаџерка

Поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер ги изненади сите кога кажа дека сопругата на легендарниот возач од Формула...

Катерина Крстиќ / 12 ноември, 2019 19:36

Имено по сите гласини кои излегоа во јавноста дека всушност Менаш на Шумахер испробал експериментална терапија, тој реши за првпат да се огласи во јавноста во врска со медиумските натписи за неговата работа.

Не сум магионичар и не правам чуда- по низа гласини се огласи докторот на Шумахер

Откако шампионот број еден во Формула1, пред неколку недели беше на терапија со матичнни клетки во болницата во Париз, конечно...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 10:23

Како што објави францускиот весник, Шумахер треба да биде ставен на специјална терапија со матични клетки со чија помош ќе му биде зајакнет имунитетот.

Шумахер префрлен во болнинца Париз на специјална терапија со матични клетки

Легендата на Форула 1 Михаел Шумахер кој во 2013 година доби страшна повреда додека беше на скијање на француските Алпи  е...

Катерина Крстиќ / 10 септември, 2019 11:28

Во документарниот филм „Шумахер“ ќе има и необјавени снимки од животот на возачот, како и сведочења на најблиските членови на неговото семејство, сопругата Корина и таткото Ролф.

Сопругата на Шумахер и неговиот татко првпат зборуваат за состојбата на повредениот возач!

Во декември оваа година ќе биде прикажан документарниот филм за шампионот во Формула 1, кој беше тешко повреден на скијање...

Сара Фемина / 13 мај, 2019 13:28