Затоа утре поставете му ги прашањата на Петков на утрешната прес конференција. Ако одговори така како што очекувам, нема да има пречка за првата меѓувладина конференција.

МИЦКОСКИ ЗА ТВ 24: ЌЕ СЕ СРЕТНАМ СО ПЕТКОВ И ОЧЕКУВАМ МАРИЧИЌ ДА ГО СОВЕТУВА ДА НЕ СЕ МЕША ВО МАКЕДОНСКИТЕ ВНАТРЕШНИ РАБОТИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа ги охрабри новинарите да му постават прашње на...

Мирко Бачиќ / 18 јануари, 2022 6:00

Малкумина знаат нешто за Рози Мицкоска, сопругата на Христијан.

Русокоса, нежна дама со префинет вкус- запознајте ја Рози Мицкоска, сопругата на Христијан Мицкоски

Него го гледаме постојано. Речиси секојдневно особено сега во периодот кога се преговараше околу изборите. Да, станува збор...

Владо Марин / 7 јануари, 2022 19:35

На Фејсбук Мицкоски напиша дека во текот на 2021 година приходите во буџетот изнесувале околу 3,55 милијарди евра, а расходите биле околу 4,18 милијарди евра.

Мицкоски: Владата лани секое семејство го задолжи за 77.500 денари

Во текот на минатата година Владата го зголеми долгот за над 5 проценти, односно секое четиричлено семејство го задолжи за...

Мирко Бачиќ / 6 јануари, 2022 13:48

Политичарите секогаш да бидат средени, но да не се расфрлаат со илјадници евра за гардероба како да се холивудски ѕвезди, туку да покажат скромност и солидарност со народот во земја во која владее сиромаштија, е честа порака од јавноста, кога е модниот стил на јавните функционери во прашање.

Висока мода на вчерашниот Конгрес: Колку чини сакото на Мицкоски потпишано од Лагерфилд?

Класично тегет сако со едноставен крој, со ревер јака и паспулирани џебови со капаци, од модниот бренд Карл Лагерфилд, облече...

Сара Фемина / 13 декември, 2021 14:59

Од присутни 493 делегати, гласале 492 од кои 489 за Мицкоски. Имало и три неважечки ливчиња.

МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на 17-от редовен конгрес на партијата е реизбран за лидер...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2021 20:25

Но, за жал поради политичката некултура којашто владее во Македонија, еве веќе четири години откако СДСМ е власт, се уште за кратко време ќе бидеме во опозиција и затоа инсистираме на брзи предвремени парламентарни избори затоа што народот треба да биде претставуван согласно тоа за што гласал, а народот гласал на последните локални избори за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Она што е важно и што треба да го кажеме е дека сиромаштијата е се поголема, народот има проблеми со енергетиката, со струјата, економијата, не владее правото, криминалот и корупцијата се сеприсутни, катастрофа е во здравството, во образованието. Буквално на било кој план имаме многу лоша и траорна состојба во нашата Македонија.

Внимателно следете го говорот, ќе има многу одговори на потенцијални прашања.

Им благодарам на новинарите, снимателите, медиумските работници за овие 4 години успешна соработка. Очекувам и следните 4 години да имаме уште поуспешна соработка.

Ако поминавме 4 години за внатрепартиска трансформација и реформи, следат сега реформи и да ја вратиме Македонија онаму каде што и е местото, а тоа е на победничките патеки“, додаде Мицкоски.

Мицкоски: Потребни се предвремени парламентарни избори за Македонија да излезе од траорната состојба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција посочи дека потребни се предвремени парламентарни...

Перо Милчин / 14:05

Врз основа на член 34 од Статутот на ВМРО-ДПМНЕ ние како делегати на партискиот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ покренуваме формална иницијатива за номинација на проф. д-р Христијан Мицкоски во изборот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Христијан Мицкоски номиниран за кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, поддржан од 50 делегати

До партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ, пристигна кандидатура за Христијан Мицкоски за претседател на партијата потпишана од...

Рејхан Бајрами / 6 декември, 2021 5:52

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Алсат рече дека доколку продлабочувањето на енергетска криза удри врз џебот на граѓаните, тие ќе организираат протести.

-Нормално дека ќе протестираме, зошто да не протестираме? Ако цениме дека се вообразени и дека сакаат да им помогнат на граѓаните. Нормално ќе го повикаме народот на протести. Стандардот на граѓаните е пред и над се и тој е уставно загарантиран, рече Мицкоски.

Мицкоски: Повеќе комуникација имам со Георгиевски отколку со Груевски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на телевизија Алсат рече дека доколку продлабочувањето на...

Рејхан Бајрами / 3 декември, 2021 6:04