Се што е јавен интерес со однапред утврдена методологија во која би учествувала и опозицијата и власта ние би подржале, немаме никаква дилема и треба да има, но да ја дефинираме методологијата на учество и на едните и на другите, бидејќи опозицијата може да предлага јавни кампањи и власта бидејќи ние сите работиме јавна дејност, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на прашањето дали би подржале јавна кампања за подигање на свеста за вакцинирање на населението од ковид пандемијата.

Не значи дека само тие од власта се набиструмни и можат да дадат најдобри кампањи, може и опозицијата ќе предложи некоја кампања која што е од голем јавен интерес. Затоа велам апсолутно да треба да се вратат јавните кампањи на медиумите, но со заедничко учество и утврдена методологија и од страна на власта и од страна на опозицијата, рече Мицкоски.

Мицкоски го кани Ковачевски на лидерска средба во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повикува лидерот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, на средба во седиштето...

Рејхан Бајрами / 4 февруари, 2022 5:29

Нека денешниот празник донесе мир, спокој, добро здравје и бериќет за сите во Македонија.
Бог се јави!

Мицкоски со честитка за Водици: Нека денешниов празник донесе мир и спокој во секој дом

Дозволете ми, во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите православни христијани во Македонија да им го честитам големиот...

Мате Парлоф / 19 јануари, 2022 9:29

Затоа утре поставете му ги прашањата на Петков на утрешната прес конференција. Ако одговори така како што очекувам, нема да има пречка за првата меѓувладина конференција.

МИЦКОСКИ ЗА ТВ 24: ЌЕ СЕ СРЕТНАМ СО ПЕТКОВ И ОЧЕКУВАМ МАРИЧИЌ ДА ГО СОВЕТУВА ДА НЕ СЕ МЕША ВО МАКЕДОНСКИТЕ ВНАТРЕШНИ РАБОТИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата 24 анализа ги охрабри новинарите да му постават прашње на...

Мирко Бачиќ / 18 јануари, 2022 6:00

Малкумина знаат нешто за Рози Мицкоска, сопругата на Христијан.

Русокоса, нежна дама со префинет вкус- запознајте ја Рози Мицкоска, сопругата на Христијан Мицкоски

Него го гледаме постојано. Речиси секојдневно особено сега во периодот кога се преговараше околу изборите. Да, станува збор...

Владо Марин / 7 јануари, 2022 19:35

На Фејсбук Мицкоски напиша дека во текот на 2021 година приходите во буџетот изнесувале околу 3,55 милијарди евра, а расходите биле околу 4,18 милијарди евра.

Мицкоски: Владата лани секое семејство го задолжи за 77.500 денари

Во текот на минатата година Владата го зголеми долгот за над 5 проценти, односно секое четиричлено семејство го задолжи за...

Мирко Бачиќ / 6 јануари, 2022 13:48

Политичарите секогаш да бидат средени, но да не се расфрлаат со илјадници евра за гардероба како да се холивудски ѕвезди, туку да покажат скромност и солидарност со народот во земја во која владее сиромаштија, е честа порака од јавноста, кога е модниот стил на јавните функционери во прашање.

Висока мода на вчерашниот Конгрес: Колку чини сакото на Мицкоски потпишано од Лагерфилд?

Класично тегет сако со едноставен крој, со ревер јака и паспулирани џебови со капаци, од модниот бренд Карл Лагерфилд, облече...

admin@magazin / 13 декември, 2021 14:59

Од присутни 493 делегати, гласале 492 од кои 489 за Мицкоски. Имало и три неважечки ливчиња.

МИЦКОСКИ КАКО ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на 17-от редовен конгрес на партијата е реизбран за лидер...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2021 20:25

Но, за жал поради политичката некултура којашто владее во Македонија, еве веќе четири години откако СДСМ е власт, се уште за кратко време ќе бидеме во опозиција и затоа инсистираме на брзи предвремени парламентарни избори затоа што народот треба да биде претставуван согласно тоа за што гласал, а народот гласал на последните локални избори за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

Она што е важно и што треба да го кажеме е дека сиромаштијата е се поголема, народот има проблеми со енергетиката, со струјата, економијата, не владее правото, криминалот и корупцијата се сеприсутни, катастрофа е во здравството, во образованието. Буквално на било кој план имаме многу лоша и траорна состојба во нашата Македонија.

Внимателно следете го говорот, ќе има многу одговори на потенцијални прашања.

Им благодарам на новинарите, снимателите, медиумските работници за овие 4 години успешна соработка. Очекувам и следните 4 години да имаме уште поуспешна соработка.

Ако поминавме 4 години за внатрепартиска трансформација и реформи, следат сега реформи и да ја вратиме Македонија онаму каде што и е местото, а тоа е на победничките патеки“, додаде Мицкоски.

Мицкоски: Потребни се предвремени парламентарни избори за Македонија да излезе од траорната состојба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција посочи дека потребни се предвремени парламентарни...

Перо Милчин / 14:05