"За власт, за моќ, за функции го продаде Македонскиот народ" порача Мицкоски.

Христијан Мицкоски му порача на Заев : “Ех Зоране…ќе остане запишано”

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на социјалните мрежи му порача на премиерот Заев дека за пусти пари го продаде својот народ. Пратениците...

Рејхан Бајрами / 12 јануари, 2019 10:05

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешното обраќање побара и предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ насилно го промена Уставот

СДСМ изврши незаконска, противуставна и насилна промена на уставното име на државата, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот...

Узунов Бобан / 9:57

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека не ја поддржува промената на Уставот со цел промена на уставото име на РМ , промената на идентитетот, на историјата.

ВМРО-ДПМНЕ бара да се распишат вонредни парламентарни избори

“ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш да се распушти Собранието и да се распишат вонредни парламентарни избори, заедно со претседателските. Ова...

Перо Милчин / 11 јануари, 2019 23:09

Попладнево седница на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, како и состанок со пратеничката група.

Мицкоски : “Попладнево итна седница со извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ”

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за попладнево свика седница на Извршниот комитет на партијата, како и состанок...

Перо Милчин / 12:43

"Владата на Заев мора да биде победена на претседателските избори, а подоцна на предвремени или редовни парламентарни избори" изјави актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски.

Мицкоски : “ВМРО-ДПМНЕ ќе ја победи СДСМ со гласови на претседателските избори”

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашното обраќање од пред Собранието на Македонија изјави дека Владата на...

Рејхан Бајрами / 6:03

Мицкоски не само што не ѝ помага на Македонија, туку прави несогледливи последици и остава трага во нашето општетство, рече Заев на прес–конференцијата.

ЗАЕВ : “Мицкоски и нанесува штета на Македонија”

Со повикот на отпор Мицкоски покажал дека не е за ЕУ и НАТО, туку за нов 27 април, изјави денеска премиерот Зоран Заев коментирајќи...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 12:50

Христијан Мицкоски изјави дека ВМРО ДПМНЕ го објавила конкурсот за избор на кандидат за претседател.

Мицкоски : “Очекувам убедлива победа на претседателските избори”

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува победа на партијата на претстојните претседателски избори. Христијан Мицкоски...

admin@magazin / 7 јануари, 2019 15:20

Честитки од претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод Божиќните празници.

Мицкоски: “Божиќ нека донесе здравје, радост, среќа во вашите домови”

Честитка по повод празникот Рожденство Христово Божиќ од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Претседателот...

admin@magazin / 6 јануари, 2019 12:06