Сторителите на девијантно однесување, да бидат изведени пред лицето на правдата

Мицкоски: Ќе има нови кадровски поместувања и освежувања во ВМРО-ДПМНЕ

Ако дојде до предвремени парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ е подготвена. Но, ние мора претходно да завршиме определени активности...

Данаил Михајловски / 1 октомври, 2018 20:32

"Се јакнеа велеа ќе успее, ние велевме лош е процесот, лоши ви се пораките, лажете, манипулирате, не е добро ова, трошите народни пари"

Мицкоски: Единствен виновник за неуспехот на референдумот е Зоран Заев

Единствен кој може да биде виновен за неуспешниот референдум е Зоран Заев, истакна во вечерашното гостување на Алфа телевизија...

Данаил Михајловски / 20:01

"За да помине референдумот треба да излезат над 900 илјади граѓани и повеќето од нив да гласаат „за""

Мицкоски: Референдумот нема да успее

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде...

Данаил Михајловски / 25 септември, 2018 20:42

На 30 септември ќе го дознаете мојот став, реч Мицкоски во вечерашната "Топтема"

Мицкоски: Граѓаните да постапат по сопствено убедување

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување,...

Данаил Михајловски / 24 септември, 2018 21:46

"Договорот е документ кој што апсолутно не им гарантира на граѓаните никаква подобра иднина"

Мицкоски: Со договорот се откажуваме од сите стекнати права од минатото како држава

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Телма во емисијата „Топ Тема“...

Данаил Михајловски / 21:15

"Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов сонуваа за Европска Македонија"

Мицкоски на одбележувањето на споменот за 5-те струмички студенти

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи...

admin@magazin / 11 август, 2018 14:33