Според информации кои брифираат од текот на средбата партиите се далеку од решение

Лидерската заврши! Договор нема! Ќе следат продолженија!

Лидерската средба на четирите најголемите политички партии во Македонија кои воедно и имаат членови во Државната изборна...

Мирко Бачиќ / 19 јули, 2018 16:51

Ова е форматот за кој што навести Мицкоски, овојпат само меѓу лидерите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан Мицкоски и Билал Касами

Зоран Заев попушти пред барањето на Христијан Мицкоски

По 15-тина часа од завршувањето на лидерската средба во проширен партиско-пратнички состав, предмалку во Клубот на пратениците...

Македонка Димкин / 12:44

По повторното кршење на Деловникот на Собранието на Македонија за измени на Изборниот законик веќе нема место за тактизирање

Што треба денес Мицкоски да му каже на Заев!

Парламентарното мнозинство како што сака да го нарекува Заев вчера повторно го прекрши Деловникот за работа на Собранието...

Мирко Бачиќ / 15:04

Од листата поканети се гледа дека Заев и Ахмети сакаат поголема инволвираност за подобра легитимност

Лидерска средба или “Ивкова слава”

Лидерската средба која е закажана за денес со почеток во 18 часот во Клубот на пратениците по објавата на имињата на поканетите...

Мирко Бачиќ / 14:01

На "менито" го нема барањето на Ахмети за уште еден Референдум и Предлог измените на Изборниот законик

Заев најави лидерска за Референдумот

Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ – Зоран Заев денес најави лидерска средба со претставниците...

Мирко Бачиќ / 17 јули, 2018 13:51