„Барам веднаш да постапат институциите и да направат пронаоѓање на Сашо Мијалков и да ја спроведат судската пресуда. Убеден сум дека тоа може да се спроведе.

Заев: Очекувам Сашо Мијалков да биде пронајден и ставен во притвор согласно наредбата на судот и очекувам истрага и ќе барам одговорност

„Народот бара правда, а се случи уште едно бегство. Исто како и целиот наш народ така и јас секако сме разочарани од тоа што...

Рејхан Бајрами / 7:13

Очекувам надлежните институции во најкус можен рок да спроведат истрага за целосно расветлување на случајот и доколку бидат констатирани какви било пропусти од страна на надлежните институции да биде преземена одговорност.

Пендаровски: Наскоро очекувам апсење на Мијалков!

По Мијалков се трега и со национална и со меѓународна потерница и засега МВР нема одговор дали ја напуштил државата на некој...

Перо Милчин / 22 февруари, 2021 17:19

Иако навинарските екипи му поставуваа прашања, Мијалков за медиумите порача дека нема изјава.

Како и претходно што објавивме, Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираше дека тие се повикани на информативен разговор.

ВИДЕО: Влатко Мијалков, брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица

Влатко Мијалков брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица, објави Тв 21! Иако навинарските екипи му поставуваа...

Рејхан Бајрами / 17:06

Седеше на првата маса од влезот кој се наоѓа од страна на Плоштадот Македонија. Надвор од објектот и внатре имаше неколку лица кои го обезбедуваа.

Во 14 часот екипа на ТВ21 Мијалков го затекна во Мериот, Дистрикт Бар

Сашо Мијалков е недостапен за Министерството за внатрешни работи, а екипата на ТВ21 последно го виде вчера (21.02.2021) во кафе...

Перо Милчин / 7:19

Мијалков во случајот е обвинет за злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба и за примање награда за противзаконито влијание, од кои последното му застарува на крајот на февруари.

НА МИЈАЛКОВ МУ СЕ ГУБИ СЕКАКВА ТРАГА: МВР распишала потерница по него, последно виден во Мериот

Според сознанија на „360 степени“, од неделата во 16 часот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков му се губи секаква...

Мирко Бачиќ / 5:51

Како што дознава Фокус од извори во МВР, полицијата го бара и во хотелот Мериот, во косопственост на компанија на неговиот син.

Куќен притвор за Мијалков, полицијата во потрага по него

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не е во неговиот дом на Водно. Како што дознава Фокус од извори во МВР, полицијата...

Рејхан Бајрами / 5:46