инистерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството за Европа и надворешни работи

Димитров оптимист за добивање на датум за преговори во октомври

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Париз се сретна со Амели де Моншален, државен секретар во Министерството...

Узунов Бобан / 10 септември, 2019 10:56

Во МНР партизација наместо професионализација

Во МНР партизација наместо професионализација, наместо експерти се вработуваат роднини и шарени револуционери ?!

  Само шестмина влегоа по огласот за 26 позиции отворени во МНР на Никола Димитров. За ниеден друг од десетиците пријавени...

Узунов Бобан / 3 септември, 2019 14:54

Министерот изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики на својот Твитер профил.

Никола Димитров изрази сочувство за настраданите на Халкидики: Подготвени сме да помогнеме

По страотното невреме кое ја зафати Грција, поточно Халкидики, каде загинаа повеќе од седум лица, а над 100 се повредени, се...

Катерина Крстиќ / 12 јули, 2019 11:07

Грција целосно го поддржува ставот на Кипар во однос на Турција

ЕУ поделена, Кипар нов проблем за Македонија и добивањето на датум за преговори

На вчерашната седница на КОРЕПЕР, тело на постојаните претставници на земјите членки во ЕУ, не се постигнала согласност за...

Данаил Михајловски / 18 јуни, 2019 10:50

Министерот за надворешни работи со колкетивни навреди кон ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните

Никола Димитров со скандалозни навреди кон партијата ВМРО-ДПМНЕ: Тие се болест и здружение кое се бави со црна алхенија

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров преку социјалните мрежи се обрати по серијата писма на кандидатите  кои...

Узунов Бобан / 12 јуни, 2019 9:28

Симон Андов од Неготино магистрирал со висок просек во Франција, но не е доволно за да работи во Македонија!

Збогум Македонијо или како си замина уште еден млад човек од земјата!

Политичарите често зборат како да ги задржиме младите во Македонија, како да им се даде шанса на млади и добро образовани...

Данаил Михајловски / 8 јуни, 2019 10:18

Се поверојатно е дека Никола Димитров нема да продолжи како министер за надворешни работи.

Метла во владата: Шеќеринска во МНР на местото на Димитров, Атила Реџепи на местото на Хазби Лика!

Од партиски извори во СДСМ, Магазин дознава, дека Радмила Шеќеринска најверојатно ќе биде новиот министер за надворешни...

Данаил Михајловски / 14 мај, 2019 17:09

На уметничкото Венециско биенале Македонија досега секогаш била претставувана од министрите за култура

Дали Никола Димитров стана парт-тајм министер за култура или се работи за културна екскурзија?

Оваа година на 58то ликовно биенале во Венеција најголемото изненадување за Македонија не беше делото на уметничката Нада...

Данаил Михајловски / 12 мај, 2019 22:36