Еди Рама во центарот на вниманието во Охрид.

ЕДИ РАМА ГИ РУШИ МОДНИТЕ ГРАНИЦИ: Во Охрид со нов стајлинг “ADIDAS” патики, костум и црвена кравата!

Претседателот Заев, заедно со Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ и со премиерот на Република Албанија Еди...

Рејхан Бајрами / 9 ноември, 2019 22:46

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

МОДЕН ПОГОДОК: Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува(ФОТО)

Првата дама на Република Македонија Елизабета Пендаровска, со својот елегантен стил во последниот период имаме прилика...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 21:07

Парламентарните избори ќе се одржат во јуни 2021 година, никако порано, вели Рама.

ЕДИ РАМА СО НОВ МОДЕН СТИЛ: Се појави во емисија во живо со црни тренерки и бела брада!

Албанскиот премиер Еди Рама, моментално е еден од нај коментираните премиери во регионот кога се работи за неговиот стајлинг. Вчера...

Сара Фемина / 2 октомври, 2019 18:41

Во последно време, нај актуелниот Бојан Јовановски- Боки 13 носеше исклучиво реномирани брендови на себе. Обожаваше да се слика во парчиња оригинална облека на “Версаче”, “Долче и Габана”, “Диор”.

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку илјадници ЕВРА чини облеката на БОКИ 13!

Боки 13 секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави, а последните недели се наоѓа во центарот на вниманието поради рекетот...

Сара Фемина / 22 јули, 2019 11:21

-Ове се избори кои ќе и одржат лекција на политиката дека националниот е над секој личен интерес, посочи Рама,кој „бомбардиран“ од прашања ги замоли новинарите да му го ослободат патот и замина.

ЕДИ РАМА СО НОВА МОДА: Дојде на гласање со панталони до колена и високи чорапи!

Албанскиот премиер Еди Рама откако заедно со сопругата Линда, го остварија гласачкото право, на прашања од новинарите, тој...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 12:50

Кралицата Елизабета Втора, го пречека Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга, на големиот тревник на Бакингемската палата.

БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ГО ПРЕЧЕКА ТРАМП ПРЕД ПАЛАТАТА- Меланија со нов моден погодок!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп се состанаа денес со кралицата Елизабета Втора,...

Перо Милчин / 3 јуни, 2019 18:53

Светската јавност ја изненади со пролетен фустан кој е уште еден погодок на првата дама на САД. Меланија Трамп.

Првата дама на САД Меланија Трамп со пролетен фустан што ќе ве отави без здив !

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, несомнено предизвика огромно внимание во модната индустрија, особено откако влезе...

Сара Фемина / 31 март, 2019 10:39