"Кога го започнавме проектот за куќата, на Кајли не и беше дозволено ни вино да пие легално", вели дизајнерот за внатрешен ентериер Мартин Лоренс Булард

Дознајте како живее најмладата милијардерка на светот!

“Кога го започнавме проектот за куќата, во тоа време на Кајли не и беше дозволено ниту вино да пие легално”, вели дизајнерот...

Македонка Димкин / 18 март, 2019 12:38

Ви претставуваме неколку модни парчиња, кои никогаш не го изгубија својот стил и елеганција.

Облека која никогаш не излегува од мода

Класични шик парчиња на облека,се исплатлива инвестиција и сите години ќе имате загарантирана трендовска облека,која ќе...

Сара Фемина / 25 ноември, 2018 19:00

Меланија Трамп е прва жена на еден Американски претседател која за еден ден потрошила рекордни финансиски средства,во рамките на нејзината посета во Торонто.

Првата дама на САД за еден ден потрошила рекордни 174.000 долари за хотели и организација.

ПРВАТА ДАМА НА САД ПОТРОШИЛА РЕКОРДНИ 174.000 ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН НА ХОТЕЛСКИ СМЕШТАИ И ЛИЧНИ ЛУКСУЗНИ ПОТРЕБИ. Како што јавуваат...

Сара Фемина / 18 ноември, 2018 13:55

Сигурни сме дека веќе сте запознаени со фактот дека ултравиолетова или отровна пурпурна е бојата за 2018 година. Покрај тоа, се присутни и други живописни бои како што се сина, црвена и жолта, но и пастелни.

Пастелните бои главниот тренд за модниот тренд за пролет – лето 2018

Во практична смисла, пастелни бои се главниот тренд на пролетната модна пролет – за 2018 година. Особено, бојата на јоргованот,...

Македонка Димкин / 15 јуни, 2018 23:48

Модераторката Клаудија Бош синоќа на вестите носеше скап дизајнерски фустан - премногу за еден оутфит кој е финансиран со парите на гледачите

Фустан од 3000 швајцарски франци само за еден outfit на вести!

Тоа беше еден бел, разигран фустан од свила со печатени ликови што во вечерните вести во вторникот презентерот Корнелија...

Македонка Димкин / 7 јуни, 2018 20:10

На ред дојдоа „nude“ костими за капење. Иако повеќето модели на костими за капење што се препорачуваат оваа сезона се „naked“ сами по себе, сега постои и тренд што се вика „naked“ бикини

Нов летен хит: „Голи“ бикини

Доволно е да се погледне оваа слика и веќе е јасно дека станува збор за бикини во боја на кожа, кои се „стопуваат“ со вашиот...

Македонка Димкин / 6 јуни, 2018 20:29