Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, за која преку телефон на Гордана Јанкулоска ѝ рекол: „Направив добра анализа”

Не се сеќавал на „Монструм„ сега бил сконцетриран на КАЗИНАТА со Вицето?

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение,...

Македонка Димкин / 27 февруари, 2020 12:19

Ако нема казна за бруталните егзекутори и нивните политички ментори, утре други бандити можат да бидат мотивирани да извршат свирепи убиства во Македонија.

Обвинетите од Монструм насмеани со кафе во рацете, Родителите на жртвите завиени во црно!

Оние што пред неколку години, кога почна судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, до судот од притвор беа спроведувани...

Македонка Димкин / 3 февруари, 2020 15:39

Ова е само еден дел од тоа што Славица и Душко Јовановиќ , родителите на Нинослав Јовановиќ (46) осуден за силување на деца кој беше уапсен на 5.јануари по 17 дневното бегство поради киднапирање и злоставување на 12. годишната Моника К.

ИСПОВЕД НА РОДИТЕЛИТЕ НА БЕРБЕРОТ – И родената мајка се плашела од него: Подобро да беше мртов, ќе го проплакав и ТОЛКУ, а ОВА…

Лечен од своите пореметувања уште од рана возраст, уште откако го истрижил првото девојче, тогаш имал седум години, лекуван...

Весна Петровска / 7 јануари, 2020 15:20

Семејстовото на Нинослав Јовановиќ по барање на полицијата го посети во полиција.Иако тие не сакале биле замолени за да му донесат чисти алишта бидејќи неговите требало да одат на ДНК анализа.

Таткото на берберот: Јас да се прашувам син ми треба да се обеси

Србија може да здивне, полицијата вчера го уапси монструмот или таканаречениот бербер, Нинослав беше уапсен на гробишта,...

Весна Петровска / 6 јануари, 2020 19:24

Моника нема видливи повреди што укажува дека била жртва на силување или сексуална злоупотреба.

ОД ОВА СИТЕ СЕ ПЛАШЕА: Извештајот на докторот утврди дали Моника е силувана

По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар Ниш, неофицијално е потврдено дека берберот на Малчан не ја силувал за киднапираната...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 23:58

Поранешната министерка за внатрешни работи во смс порака од 8 мај 2012 година се жали како„ДУИ на сите страни шират лаги за постапувањето на МВР и дека тоа создава големи тензии”.

Ахмети му пишал на Османи: Зошто се гориш себеси за „Монструм“? – Прочитани и СМС пораки на Груевски: Жените муслиманки смеат дури…

Со читање на транскрипти од смс пораки и друга комуникација поврзана со петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април...

Весна Петровска / 4 ноември, 2019 12:40

Во еден од разговорите кој бил снимен со употреба на ПИ-мерки обвинетиот Демири разговара со непознато лице, кое го прашува:

Разговор во „Монструм“ снимен со ПИ-мерки: „Ми се погоди мрсен батак, го оставив до пола“!

На денешното судење за случајот „Монструм“ се читаат СМС пораки и транскрипти од разговори на дел од обинетите. Во еден...

Весна Петровска / 28 октомври, 2019 13:38

Ахмети вели дека му кажал и на премиерот дека ниту за време на вооружениот конфликт, како што се вели во транскриптот од разговорот, "нашите" никогаш не фатиле деца да егзекутираат. Според Ахмети, нивна цел секогаш биле униформирани лица, а не цивили.

Ахмети за случајот Монструм: Убијците се професионалци

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, непосредно по петкратното убиство кај Смилковското езеро, во комуникација со тогашниот министер,...

Весна Петровска / 11:46