Првиот пуштен разговор во судницата е снимен на 13 април 2012 година и во него се слуша гласот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Се откри вистината за убиството на рибарот во МОНСТРУМ: Се слушаат гласовите на Нада Груевска, Камчев…

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на судијата Огнен Ставрев му даде документ,...

Сара Фемина / 18 септември, 2019 13:13