Допрва ќе се утврдува идентитетот и причината за смртта на жената, која според првите информации била на возраст 60-70 години.

(ВОЗЕНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Пронајдена мртва жена во Вардар!

Женско тело вчера беше извлечено од водите на реката Вардар во Скопје, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Жената...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 9:51

МВР јави дека жената била сопатник во тракторот со приколка кој го управувало лице со иницијали М.Ц.

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Трактор усмрти 74-годишна жена во Крива Паланка!

Седумдесет и четиригодишна жена од кривопаланечко почина во тешка несреќа со трактор. Како што соопштија од МВР несреќната...

Перо Милчин / 6 јули, 2019 12:32