Снегови продолжуваат да паѓаат во делови од земјата, а властите соопштија дека списокот на жртви сè уште не е конечен, пренесува Ројтерс.

СТРАШНО: Ладен бран во Авганистан усмрти најмалку 17 лица за еден ден – листата не е конечна(ВИДЕО)

Најмалку 17 лица починаа денес како резултат на ненадејниот студен бран што го зафати Авганистан, соопштија официјални лица...

Рејхан Бајрами / 12 јануари, 2020 15:56

Како што потврди неговиот чичко Миленко Петровиќ, несреќниот човек работел во Словачка и дошол пред неколку дена да ги помине празниците во селата и да се врати на работа после Божиќ.

ДОЈДЕ ОД СЛОВАЧКА И НАСТРАДА: Потресна судбина на загинатиот во експлозијата во Србија – Зоран сакал само да помогне

Зоран Аврамовиќ (49) од Јаребиќ, кај Лозница, почина од експлозија на бензинска пумпа што се случи денескa (23.12) околу 10:40 часот...

Сара Фемина / 23 декември, 2019 22:15

Директорот на болницата „Зворник“, Иван Поповиќ, за „Српскаинфо“ изјави дека досега се повредени најмалку седум или осум лица.

НАЈНОВА ВЕСТ: Експлозија на бензинска пумпа во Србија- загинаа 2 лица, 22 се борат за живот(ВИДЕО)

Две лица загинаа, а дури 22 беа повредени во експлозија на пумпа во Република Српска во близина на реката Дрина, во близина...

Сара Фемина / 13:45

Авионот се срушил во населената населба во градот Гоми.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се сруши патнички авион во Конго, загинаа 18 лица и членовите на екипажот

Се сруши патнички авион во Конго загинаа 18 лица и членовите на екипажот, соопштија екипите за спасување. Авионот се срушил...

Рејхан Бајрами / 24 ноември, 2019 14:25

Задушница е секогаш в сабота, ден кој црквата го одредила за помен и молитва за упокоените.

ДЕНЕСКА Е ЗАДУШНИЦА ПРАЗНИК ПРЕД МИТРОВДЕН: Посетете ги гробовите на покојните!

Православните христијани денеска ја одбележуваат Митровденската задушница во знак на сеќавање на починатите. Црквата пропишала...

Сара Фемина / 2 ноември, 2019 8:45

Посебен сообраќаен режим за Задушница

Посебен сообраќаен режим за Задушница -еве кaде ќе биде пренасочен сообраќајот

Утре е Задушница, голем празник, па токму поради тоа денеска, од 14.00 часот и на 2 ноември (сабота), во периодот од 06.00 до 16.00 часот...

Катерина Крстиќ / 1 ноември, 2019 10:57

Полицијата соопшти дека едно лице е убиено во инцидентот и дека едно лице е уапсено.

ПУКАЊЕ ВО ФИНСКА: Еден загинат и 10 повредени лица во напад во колеџ!

Во градот Куопио, источна Финска, едно лице е убиено а најмалку девет лица се повредени. Како што соопшти полицијата едно...

Рејхан Бајрами / 1 октомври, 2019 15:35

Медиумите известуваат дека 140 метри долгиот мост се урнал врз неколку рибарски бротчиња и оти постои сомнеж дека најмалку шест членови на екипажи се заглавени во нив.

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Во Тајван се урна мост, има исчезнати и повредени!

Во пристаниште во североисточен Рајван се урна висок мост преку залив врз неколку чамци, при што се повредени повеќе луѓе. Медиумите...

Перо Милчин / 9:47