Албанскиот претседател Илир Мета на церемонијата во Венеција ја доби наградата „Златен лав“.

Албанскиот претседател Илир Мета, добитник на „Златен лав“ во Венеција!

Албанскиот претседател Илир Мета на церемонијата во Венеција ја доби наградата „Златен лав“. Наградата на Албанскиот претседател...

Перо Милчин / 14 јули, 2019 14:20

Брус Дикинсон, фронтменот на Британскиот бенд "Iron Maiden" денеска ја прими наградата за почесен граѓанин на Сараево.

Фронтменот на Британскиот бенд “IRON MAIDEN” Брус Дикинсон стана почесен граѓанин на Сараево !

Фронтменот на Британскиот бенд “Iron Maiden” Брус Дикинсон денеска ја прими наградата Почесен граѓанин на Сараево! Брус...

Сара Фемина / 7 април, 2019 19:46

Од Генералштабот најавуваат дека ќе има санкции за преофесионалниот војник

(фото) Војник од АРМ ја шокира јавноста, побара Нобелова награда за терористот од Нов Зеланд

„Нобелова награда за храброст да му се даде на „напаѓачот”, човекот во Нов Зеланд. Браво, бравоо”. Ова е фејсбук-статусот...

Узунов Бобан / 26 март, 2019 7:31

Дома негирани политичари во меѓународната пофалени

Заев и Ципрас ќе добијат награда во Минхен, Македонија и народот ново име и идентитет

За време на Минхенската безбедносна конференција, Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе ја добијат наградата „Ewald von Kleist“ за Договорот...

Узунов Бобан / 13 февруари, 2019 9:44

Изборот на читателите за „Best Cars 2019“ од „auto motor und sport“ е едно од најголемите признанија за европската автомобилска индустрија.

Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“

Новиот Audi Q3 се обележа како победник веднаш откако се појави на пазарите, oсвојувајќи ја првата награда во категоријата „Компактни...

Рејхан Бајрами / 8 февруари, 2019 16:17

Нашата 38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра етно нумера за песната „Ти не дојде“, од нејзиниот најнов албум „Извор“

Каролина Гочева во Србија доби награда за најдобра етно нумера

Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград.  Македонска ѕвезда Каролина Гочева...

Сара Фемина / 29 јануари, 2019 23:34

Шефот на Македонската дипломатија, кој очајно сака да стане Северна, Никола Димитров избран за маж со најдобар стил, министерот со констатација, подобро згоден - отколку паметен

Димитров: Подобро згоден, отколку паметен

Македонија го бираше својот маж на годината за 2018 година на настанот во организација на Friday.mk и агенцијата за организирање...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2018 6:43

Неетичност и злоупотреба на службената долност, продолжуваат аферите на функционерите на власта

Директорот на Велешкиот театар сам себе си се наградил…

Награда за животно дело “Петре Прличко“ што ја доделува Општина  Велес и Велешкиот театар, годинава ќе ја добие в.д. директорот...

Перо Милчин / 8 ноември, 2018 17:40