Тој проговоре за нападот и откри дека бил нападнат од две лица од кој еден со пендрак на извлекување кој му нанел 4 удари и еден со боксирач кој му нанел 8 удари, а како причина за нападот ја посчи аферата „Атлантик“, во која тој ги изнел доказите дека е злоупотребена целата правна процедура, дека се прислушкувани активисти на „Бојкотирам“ за по секоја цена да се протне името зад оној референдум кој не успеа.

Палевски: Зад нападот стојат Мијалков и Заев- Сашо ми се закани дека ќе ме стави во буре со киселина!

Во вчерашното гостување на Телевизија Алфа, Љупчо Палевски- Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, кој неодамна...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2020 10:34

Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат.На крај, муабет и вадење пиштоли пред гостите кои ме бранат.Снимени на камера, МВР, мора да реагира!!!Автокоманда, доаѓам  со сите детали, за се што сте правеле!, напиша Златев.

ФОТО: Ова се лицата кои физички го нападнале новинарот Љупче Златев!

Поради активност и заплашувања од хотел Мериот, морам да ја објавам сликата од обезбедувачите на Јордан Мијалков, напиша...

Катерина Крстиќ / 24 јули, 2020 18:01

Се гледав само со бизнис партнери, но плаќав голема цена и за тие средби, со денови таа ме малтретираше и нервираше

Саше Политико:Среќа што земала тап нож инaку ќе ме повредеше повеќе!

Откако вчера протече информација дека новинарот и сопственик на порталот “Мактел”, Саше Ивановски „Политико„ е приведен...

Македонка Димкин / 19 јануари, 2019 17:08

Според информации од полицијата, нападот најверојатно има повеќе политичка и идеолошка позадина, и дека иако ретки, ваквите настани не се несекојдневни за Грција

Група од 30 радикални десничари физички нападнаа пратеник на СИРИЗА

Група од околу 30 лица, радикални десничари, како што самиот тврди, го нападнале пратеникот на СИРИЗА Петрос Констандинеас,...

Мартин Попоски / 24 септември, 2018 8:37

По една недела во болница почина нападнато лице од страна на идентификуван напаѓач

Почина скопјанец кој пред една недела беше нападнат на улица

Шеесет и шестгодишен скопјанец почина една недела откако беше нападнат на улицата “Кеј 13 ноември”. Како што информираат...

Мирко Бачиќ / 12 август, 2018 13:43

Магазин наиде на еден пост на Ненад Лазаров на ФБ на кој има многу реакции

Лекар нападнат со нож на сред бел ден!

Нанад Лазаров на својот ФБ профил напиша: На сред бел ден наш колега лекар е нападнат со нож а дел од персоналот држен во заложништво...

Рејхан Бајрами / 29 јуни, 2018 0:47

Сторителот се качил на терасата и му се заканил на наставникот

Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

За време на прослава на полуматура од основното училиште „Климент Охридски“ синоќа во 21:00 часот во хотел во Прилеп, непознато...

admin@magazin / 8 јуни, 2018 12:34