Коце Трајановски кој на социјалните мрежи напиша дека тој не бил во моментот на напаѓањето с него, и најверојатно напаѓачите чекале Тони Трајковски да остане сам.

Коце Трајановски за нападот на Трајковски: Кукавички е во мрак да нападнеш и да избегаш!

По нападот врз поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски се огласи и поранешниот градоначалник на Град Скопје...

Катерина Крстиќ / 24 декември, 2019 11:38

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца од 16 години, еден 15 и еден 12 години), поради сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а во врска со нападот со нож во скопската населба Бутел.

СТРАШНО: Напаѓачот кој прободе дете со нож во Бутел има само 12 години

Откриени се нови детали за прободувањето на малолетното момче во скопската населба Бутел. Скопската полиција ќе поднесе...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 11:19

Од полицијта за Вечер велат дека за сега не може да се откријат повеќе детали за настанот, единствено што се знае е дека е пукано е врз Камер Идризи, Јетон Кривањева, Африм Сулмани и Енсар Исени.

ФОТО: ПОЗНАТИ ЛУЃЕТО И НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ ОД ПУКАЊЕТО во Александар Палас

Полицијата за ВЕЧЕР потврди дека и се познати имињата и деталите за пукањето кај скопскиот хотел Александар Палас кое се...

Катерина Крстиќ / 1 декември, 2019 14:57

Новинарката Јоци вербално нападната

СКАНДАЛ: Новинарката Јоци вербално нападната од новинарот Кежаровски, има снимки од настанот ?

Во 20 ч. И 28 минути, вечерва, на улица Мите Богоевски во населба Лисиче, бев вербално нападната од Томислав Кежаровски додека...

Узунов Бобан / 29 септември, 2019 8:30

Вооружениот напаѓач, кој отворил оган откако неговиот автомобил бил запрен од полицијата во саботата попладне, е убиен од полицијата, која го бркала на паркинг во комплекс за забава.

ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС: Убиени се 5 лица и 21 повреден – напаѓачот ликвидиран(ВИДЕО)

Пет лица загинаа, а 21 се повредени по пукање во близина на градовите Мидленд и Одеса во западен Тексас. Вооружениот напаѓач...

Рејхан Бајрами / 1 септември, 2019 10:19

Боки 13 и неговиот татко физички нападнале свештеник ?

(видео) ТВ Алфа во најава за сторија објави видео од физички напад на Боки 13 и неговиот татко врз свештеник !

Скромно семејство на свештеник на најголем христијански празник е жртва на насилници а како што ќе покаже времето и на моќни...

Узунов Бобан / 20 август, 2019 19:35

Иљази го пријавил случајот, а од МВР потврдија за Република дека Усеини е повикан на распит и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Усеини крадел вода, па тепал и се заканувал со убиство – професорот Илјази се плаши за неговата безбедност

Советникот во Општина Охрид од ДУИ Нефи Усеини го натепал професорот Иљаз Иљази од Штуловиот универзитет- причината била...

Весна Петровска / 29 јули, 2019 22:43

Инцидентот во Скопје кој се случи во близина на поранешниот скопски саем, вчера бил пријавен во полиција.

МВР се огласи по инцидентот со нападнатата жена- случајот бил пријавен во полиција

МВР се огласи по инцидентот кој утринава ги преплави социјалните мрежи, откривајќи дека случајот вчера бил пријавен во полиција. Инцидентот...

Катерина Крстиќ / 25 јули, 2019 18:29