Според видеата и изјавите на новинарката во врска со инцидентот, откако прашалo од кој медиум непознатотo лице имало физички контакт со нив по што го турнало микрофонот на новинарката.

ЗНМ: Осуда за нападот на новинарската екипа на Ал Џaзира во центарот на Скопје

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) го осудуваат...

Владо Марин / 10 септември, 2020 6:49

Златев вели дека нема да се откаже и правдата ќе ја бара ако треба и во Стразбур!

Златев: За правдата и за Македонија можете слободно да ме ставите во затвор!

Откако денес Основното јавно обвинителство објави дека ќе поднесе обвинение против новинарот Љупчо Златев затоа што објавил...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2020 18:53

Имено, во текот на истрагата беа обезбедени податоци и логови за функционирањето на системот и делови од системот за поддршка на изборниот процес во Државната изборна комисија.

Регистриран DDoS напад кој бил насочен на страната на ДИК

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика достави известување до Основно Јавно Обвинителство – Скопје...

Владо Марин / 25 јули, 2020 10:08

Игор Дурловски јавно открива дека бил нападнат од владин советник...

НАПАДНАТ ИГОР ДУРЛОВСКИ: Советник на Заев му се заканувал и физички го нападнал!

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски вчера преку социјалните мрежи ја извести јавноста дека бил нападнат од советникот...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 9:29

Коце Трајановски кој на социјалните мрежи напиша дека тој не бил во моментот на напаѓањето с него, и најверојатно напаѓачите чекале Тони Трајковски да остане сам.

Коце Трајановски за нападот на Трајковски: Кукавички е во мрак да нападнеш и да избегаш!

По нападот врз поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски се огласи и поранешниот градоначалник на Град Скопје...

Катерина Крстиќ / 24 декември, 2019 11:38

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца од 16 години, еден 15 и еден 12 години), поради сомнение за сторено кривично дело „насилство“, а во врска со нападот со нож во скопската населба Бутел.

СТРАШНО: Напаѓачот кој прободе дете со нож во Бутел има само 12 години

Откриени се нови детали за прободувањето на малолетното момче во скопската населба Бутел. Скопската полиција ќе поднесе...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 11:19

Од полицијта за Вечер велат дека за сега не може да се откријат повеќе детали за настанот, единствено што се знае е дека е пукано е врз Камер Идризи, Јетон Кривањева, Африм Сулмани и Енсар Исени.

ФОТО: ПОЗНАТИ ЛУЃЕТО И НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ ОД ПУКАЊЕТО во Александар Палас

Полицијата за ВЕЧЕР потврди дека и се познати имињата и деталите за пукањето кај скопскиот хотел Александар Палас кое се...

Катерина Крстиќ / 1 декември, 2019 14:57

Новинарката Јоци вербално нападната

СКАНДАЛ: Новинарката Јоци вербално нападната од новинарот Кежаровски, има снимки од настанот ?

Во 20 ч. И 28 минути, вечерва, на улица Мите Богоевски во населба Лисиче, бев вербално нападната од Томислав Кежаровски додека...

Узунов Бобан / 29 септември, 2019 8:30