Ветерот ќе биде слаб и умерен, југоисточен ветер. Најниската температура ќе биде од -3 до 4 , а највисоката од 7 до 12 C.

НОВ ВРЕМЕНСКИ ШОК НАЈАВЕН ЗА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА: Од плус 14 повторно ќе одиме во МИНУС, а еве кога СНЕГ!

На Балканот утре ќе биде умерено облачно , воглавно суво и на места магловито, средината од денот ќе има делумно разветрување. Ветерот...

Весна Петровска / 8 декември, 2019 16:37

Нови врнежи од дожд и снег на планините се очекуваат во вторник.

РАДОСТ ЗА ДЕЦАТА: Еве кога ќе вее снег во Македонија

Денеска до крајот на денот и во сабота времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе...

Весна Петровска / 6 декември, 2019 12:21