Посебно емотивен беше најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.

Фото: Спектакуларен пречек на Ѓоковиќ, српските кошаркари и баскетџии во Белград Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои

Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои, српската кошаркарска репрезентација која го освои сребрениот медал на...

Македонка Димкин / 13 септември, 2023 12:34

Претседателката на Народното Собрание на Србија, Маја Гојковиќ, ја започна постапката за промена на Деловникот за работа со што на пратениците ќе им се забрани промена на партии

Во Србија нема веќе “шетање” на пратениците од една во друга партија

Српското Собрание реши да стави крај на честите промени на политичките партии и ставови на актуелни пратеници, проблем кој...

Мирко Бачиќ / 12 октомври, 2018 10:11