И затоа... Македонците пирејот, Македонија фениксот, Македонија е вечен пламен кој не згаснува!

ТОДОР ПЕТРОВ: Антимакедонизмот е обид Македонија од држава да ја претворат во територија без народ и историја!

НАЦИЈАТА, НАЦИОНАЛНОСТА, НАЦИОНАЛИЗМОТ – ПАТРИОТИЗМОТ И РОДОЉУБИЕТО… ЉУБОВТА И ДУШАТА… Некој 2017 рече, победата на...

Перо Милчин / 31 декември, 2021 7:17

Да потсетиме, Бајден беше прогласен за претседател откако беше објавено дека ги освоил Пенсилванија и Невада и со тоа добил доволен број изборни гласови.

ВО ЖИВО- ЗА ПРВ ПАТ КАКО АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ, БАЈДЕН СЕ ОБРАЌА ПРЕД НАЦИЈАТА!

Новиот американски претседател Џо Бајден ќе и се обрати на нацијата во сабота во 20 часот по локално време или во 02 часот од...

Перо Милчин / 8 ноември, 2020 2:31

Ниеден политичар или историчар не може да ги разбере ирационалните барањата на бугарската држава.
Бугарија е фашистичка држава, окупатор во Втората светска војна која треба да го признае македонското малцинство

Бугарија е фашистичка држава, окупатор во Втората светска војна која треба да го признае македонското малцинство

Дури и да не ѝ се надомести на Македонија за бугарската окупацијата преку воена репарација, која е меѓународна обврска, останува...

Владо Марин / 17 октомври, 2020 13:08

Без графата за национална - етничка припадност, Македонија ќе биде држава во која нема да постои македонскиот народ, туку таа ќе е држава на граѓани без идентитет и постоење

Попис без етничка припадност ја брише македонската нација

Ако пописот најавен за 2020-та биде спроведен без клучната графа за етничка припадност како што веќе го токми Статистика, Македонците...

Мартин Попоски / 15 ноември, 2018 7:21

Во синоќешното вондредно обраќање до нацијата, српскиот претседател Александар Вучиќ потенцираше дека со актот на Хашим Тачи паѓаат во вода сите договори од Брисел

Вонредно обраќање на Вучиќ до граѓаните на Србија – По третпат загрозен мирот

По третпат од 26 март на апсолутно непримерен начин е загрозен мирот, нагласи во вонредното обраќање до нацијата српскиот...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 9:09

По повторното кршење на Деловникот на Собранието на Македонија за измени на Изборниот законик веќе нема место за тактизирање

Што треба денес Мицкоски да му каже на Заев!

Парламентарното мнозинство како што сака да го нарекува Заев вчера повторно го прекрши Деловникот за работа на Собранието...

Мирко Бачиќ / 18 јули, 2018 15:04