Не сакаат запослување без врски, туку тие да можат да се запослат со врски.

НАЈЧЕВСКА: За да се промени нешто во Македонија тоа треба да го сакаат граѓаните

За да се промени нешто во Македонија тоа треба да го сакаат граѓаните, вели во фејсбук статус професорката Мирјана Најчевска! Таа...

Рејхан Бајрами / 11 јануари, 2021 5:31

Јас почнувам да се прашувам зошто ли баравме да се симне ВМРО-ДПМНЕ од власт!

Најчевска: Вратете го Грујо, многу е глупо да имаме груевизам а без Груевски

Поранешните вицпремиер Владимир Пешевски и министер за финансии Кирил Миновски, од владата на Никола Груевски се дел од...

Рејхан Бајрами / 11 декември, 2020 6:06

Очекувам следниот месец да го именуваат Груевски за почесен министер за финансии.
Зошто да не?

Најчевска: Како може Бучковски како осуден криминалец кој се извлече од затворската казна да биде претставник со Бугарија?

Поранешниот премиер и министер, Владо Бучковски, ќе биде специјален претставник на македонската Влада за Бугарија, откако...

Рејхан Бајрами / 4 декември, 2020 3:47

Бугарија има направено многу историски гафови, и се што давала и дава на Македонија го чувствувам како подарок даден од Данајците.

Најчевска удри по Заев: Абе што човек треба да си да плукаш по својот народ?

Премиерот Зоран Заев во интервју за БГНЕС рече дека Бугарите не се фашисти, туку наши пријатели, додавајќи дека политичарите...

Перо Милчин / 26 ноември, 2020 6:45

Досегашниот директор на АД „Македонска пошта“, Ејуп Рустеми, ќе биде нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Најчевска: За Рустеми треба да се покрене постапка за злоупотреба на службената положба и овластување

Според професорката Најчевска за досегашниот директор на АД „Македонска пошта“, Ејуп Рустеми, кој ќе биде нов директор...

Рејхан Бајрами / 22 октомври, 2020 7:29

И не, не е загрозен угледот на Македонија доколку на виделина се изнесат неправилности во работењето на некоја институција.

Најчевска: Не знам зошто толку Лидија Димова ме потсетува на ВМРО-ДПМНЕ!

Не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не е вработена од ВМРО-ДПМНЕ, не работи за интересите на ВМРО-ДПМНЕ, ама зошто толку ме потсетува на...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 19:48

Се додека некој бара премиер или претседател или министер според етничка припадност, а не според понудена политика и програма, Македонија ќе остане последна дупка во Европа.

НАЈЧЕВСКА РАСПАЛИ: Македонија ќе остане последна дупка во Европа!

Се додека во Македонија не се формира партија врз основа на вредности, наместо етничка припадност државата нема да излезе...

Стојче Бушин / 14 јуни, 2020 18:34

Според мене, ако сега на овие избори Албанците во Македонија не го столчат ДУИ и не го исфрлат ако не за секогаш тогаш барем на подолг период од политичката сцена, ќе си останат заглавени во селскиот нужник во кој моментално се наоѓаат, напиша Најчевска на Фејсбук.

Најчевска: Ако Албанците сега не го сменат ДУИ ќе си останат заглавени во селскиот нужник!

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи ја коментираше изјавата на лидерот на ДУИ, дека е време за премиер Албанец...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 21:58