И не, не е загрозен угледот на Македонија доколку на виделина се изнесат неправилности во работењето на некоја институција.

Најчевска: Не знам зошто толку Лидија Димова ме потсетува на ВМРО-ДПМНЕ!

Не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не е вработена од ВМРО-ДПМНЕ, не работи за интересите на ВМРО-ДПМНЕ, ама зошто толку ме потсетува на...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 19:48

Се додека некој бара премиер или претседател или министер според етничка припадност, а не според понудена политика и програма, Македонија ќе остане последна дупка во Европа.

НАЈЧЕВСКА РАСПАЛИ: Македонија ќе остане последна дупка во Европа!

Се додека во Македонија не се формира партија врз основа на вредности, наместо етничка припадност државата нема да излезе...

Владо Марин / 14 јуни, 2020 18:34

Според мене, ако сега на овие избори Албанците во Македонија не го столчат ДУИ и не го исфрлат ако не за секогаш тогаш барем на подолг период од политичката сцена, ќе си останат заглавени во селскиот нужник во кој моментално се наоѓаат, напиша Најчевска на Фејсбук.

Најчевска: Ако Албанците сега не го сменат ДУИ ќе си останат заглавени во селскиот нужник!

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи ја коментираше изјавата на лидерот на ДУИ, дека е време за премиер Албанец...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 21:58

Зошто да почитува полицаец кој до вчера со него крадел.

НАЈЧЕВСКА: Луѓето во Македонија немаат доверба во власта!

Граѓаните нема да имаат доверба и ниту една мерка нема да успее се додека не го промениме системот и на управувачките позиции...

Перо Милчин / 30 мај, 2020 23:49

Да се направеше вистинско прогресивно оданочување а не фарста која потоа и ја поништивте ќе имаше пари за вакви ситуации.

НАЈЧЕВСКА ДО СДСМ: Да не крадевте и не вработувавте до бесвест, ќе имаше буџетот за вакви ситуации!

Мислам дека сепак некој треба да му каже на Заев дека во моментов не е никаков функционер во власта и може да зборува само...

Рејхан Бајрами / 1 април, 2020 16:16

Со ова пратениците се откажуваат од пратеничкиот мандат и на нивно место треба да дојдат следните на избирачкиот список.

НАЈЧЕВСКА: Талат да престане лажно да се претставува како претседател на Собранието- сиктер неписмени едни

Ако Собранието не сака да заседава тогаш ни пратениците не треба да добиваат никакви надоместоци, пишува на својот Фејсбук...

Рејхан Бајрами / 21 март, 2020 7:32

ВМРО ДПМНЕ ќе протестира денеска од пред ЈО па се до Врховниот суд!

НАЈЧЕВСКА: Исфрустрирани индивидуи сакаат да бидат водичи на маршеви и бели коњи-Дајте нормални луѓе во државава

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира за, како што велат, заробените судски органи од мафијата предводена од Зоран Заев. Лидерот...

Владо Марин / 25 февруари, 2020 9:21

Зошто вчерашниот марш беше глуп?

НАЈЧЕВСКА: Маршот на СДСМ беше ГЛУП – пополека но сигурно СДСМ станува ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ фактички е политичка партија која во моментов ја држи власта во државата. Значи со овој марш СДСМ ни вели дека не знае...

Перо Милчин / 19 февруари, 2020 7:27