Веќе во среда, особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ОД СЕВЕРОЗАПАД НИ СЕ НАБЛИЖУВА НЕСТАБИЛНА ОБЛАЧНА МАСА – КАЈ НАС ЌЕ ПРИСТИГНЕ ВО СРЕДА

Уште утре ќе имаме стабилно, суво и сончево време, иако во попладневните часови во северните предели не се исклучува можноста...

Владо Марин / 23 август, 2021 18:20

Според сегашните анализи со кој располагаме топлотниот бран кој полека ќе ја зафаќа нашата држава уште од утре ќе биде ДОЛГОТРАЕН, односно ќе трае во текот на целата недела.

ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ДОАЃА ОПАСЕН ТОПЛОТЕН БРАН – ИМА ОПАСНОСТ И ОД ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ!

До крајот на денов, особено во источните и во североисточните предели ќе има услови за локална нестабилност проследена со...

Владо Марин / 20 јуни, 2021 15:01

Германската метеоролошка служба ДВД апелираше до граѓаните да останат дома, а властите им помагаа на бездомниците засолнувајќи ги во топлите засолништа, пренесе АП.

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Повеќе од 200 сообраќајки, железничките не работат- ХАОС на улиците!

Снежна бура и силни ветрови ги погодија северна и западна Германија денес, што предизвика прекин на железничкиот сообраќај,...

Мирко Бачиќ / 7 февруари, 2021 16:28

Невремето од североисток се очекува во вторник да донесе меѓу 30 и 60 сантиметри снег во областа Њујорк.

Снежна бура ја погоди Америка: Вонредна состојба во Њујорк, издадени бројни предупредувања(ФОТО)

Силна снежна бура го погоди североистокот на Соединетите држави, нарушувајќи го животот во еден од најнаселените региони,...

Мирко Бачиќ / 2 февруари, 2021 10:18

Екипите на МЕПСО се на терен и со сите средства се работи на создавање услови за вклучување на далекуводот и снабдување на Дебар и околината со електрична енергија.

МЕПСО: Дрво падна врз далекувод, Дебар и околината се без струја

Силното невреме и мразот предизвикаа прекин во снабдувањето со електрична енергија на градот Дебар и околни населени места! Имено,...

Перо Милчин / 10 јануари, 2021 21:13