Во ваква ситуација граѓаните да бидат КРАЈНО ПРЕТПАЗЛИВИ и да внимаваат каде ги оставаат своите автомобили односно истите да не бидат во близина на дрвјата.

ШОКАНТНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Утре големо НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд и грмежи!

Утре доцна попладне и во вечерните часови нашата територија ќе биде под влијание на судир на две воздушни маси (многу топлата...

Сара Фемина / 13 август, 2019 20:30

Силното невреме пропратено со торнадо го погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде во покраината Баден – Витербург од ударот на гром се повредени 15 фудбалери.

НЕСРЕЌА: Гром удри во фудбалери за време на тренинг – 15 повредени

Во близина на спортскиот центар Розенфелд – Хајлнгенцимер во Германија, повредени се 15 фудбалери од удар на гром. Како што...

Перо Милчин / 10 август, 2019 20:05

Националниот центар за спасување на море примил околу 130 пријави за заглавени бродови, а дојавите во најголем број биле од лица кои се наоѓале на тие пловни објекти или од очевидци

(видео)СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Уништени автомобили, куќи и откорнати дрвја!

Страшно невреме кое беше проследено со дожд и ветар со јачина од 148 километри на час вчера во доцните часови, ги погоди сплитското...

Сара Фемина / 3 август, 2019 10:52

Метеролозите го најавуваа ваквото невреме, а за некои делови беше вкулечн и црвениот алар, кој е закана за екстремно опасно време за какво што ретко се издава. Обилниот дожд го „потопи“ Сплит, Дубровник, Крк...

ВКЛУЧЕН ЦРВЕНИОТ АЛАРМ – РЕТКО СЕ СЛУЧУВА: Пороен дожд го потопи Сплит,летаа покриви и течеа реки

Големо невреме ја зафати Далмација, Хрватска. Дождот ги поплави улиците во Сплит и предизвика дополнителни проблеми во сообраќајот,...

Валерија Петрова / 29 јули, 2019 18:41

На чешките туристи помош им била дадена на лице место, додека петте други туристи кои се од Албанија и Косово, биле префрлени во болничкиот центар, а се надвор од животна опасност.

Големо невреме во Албанија: Две лица го загубија животот!

Силно невреме денеска го погоди албанското крајбрежје, кое создаде високи бранови во морето. Албанската телевизија А2CNN изјави...

Рејхан Бајрами / 28 јули, 2019 19:35

За цело време дувал силен ветар, на одделни места со удари на бурата со јачина и до 86 километри на час, гласно југозападни, наведе Хина.

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: За два часа врз Истра и Кварнер удрија дури 8.000 молњи (видео)

Големо невреме со обилни дождови и бура, ноќеска ги зафатија Истра и Кварнер, а за само два часа регистрирани биле дури 8.000...

Перо Милчин / 27 јули, 2019 17:23

Од грчката метеоролошка служба соопштуваат дека во попладневните часови, невремето ќе ги зафати Јонското море, Пелопонез, западниот и северозападниот дел на земјата.

Предупредување: Ново невреме се спрема во Грција- еве каде ќе биде најкритично!

Во соседна Грција се очекува ново невреме, при што националната метеоролошка служба со вонреден билтен, извести дека земјата...

Катерина Крстиќ / 16 јули, 2019 15:14

Според последните податоци загинале најмалку 7 лица, меѓу кои и две деца, а повредени се околу 120 лица.

СТРАШНО ВИДЕО: Снимка од ураганот на Халкидики!

Грчкиот полуостров Халкидики вчера беше погодено од страшно невреме со ветар кој дуваше дури 120 километри на час, кој спаѓа...

Сара Фемина / 11 јули, 2019 17:46