Неофицијално имало едно лице починато, едно е потешко повредено.

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ – СТРАШНА ГЛЕТКА: Тешка несреќа кај Неготино, едно лице е мртво, друго тешко повредено!

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска попладнево на патот Неготино – Демир Капија во близина на селото Тремник. Едно...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 17:05

Во Кавадарци не издржала ниту 2 часа, а во Неготино целосно исчезнала за 24 часа, а за Прилеп до сега нема информација дали револтираните граѓани извршиле герилска акција.

Двојазични табли во Неготино, Кавадарци и Прилеп – ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ НЕ ВАЖИ!

Покрај Неготино, двојазичните табли биле поставени на Фондовите за пензиско и инвалидско осигурување во Кавадарци и Прилеп,...

Весна Петровска / 22 септември, 2019 14:11

ВМРО-ДПМНЕ ја почитува маката на земјоделците, ја почитува секоја капка пот на нивите во Република Македонија, а таа почит ќе ја преточи на лист хартија во програмата за Обнова на Македонија.

МИЦКОСКИ ОД НЕГОТИНО: „ВМРО-ДПМНЕ ја почитува маката на земјоделците и секоја капка пот на нивите во Македонија„

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со лозарите од Неготино. На средбата Мицкоски рече дека...

Перо Милчин / 21 септември, 2019 19:55

Неготинчанка со тешки повреди префрлена на комплексот клини "Мајка Тереза" во Скопје

Малолетничка тешко повредена по удар од автомобил

Единаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 09:30 часот во двор на здравствена...

Мартин Попоски / 15 август, 2018 13:25