Затоа и ние сме сами дома, без него... Затоа што ги избра Македонија и борбата за најзините права пред сите нас дома...

ФИЛИП АНГЕЛОВ: Лути сме на сите неправди за татко ми

ИСКРЕНО ЗА ТАТО ГОРАН Повеќе ви припаѓа вам, граѓаните на Македонија, отколку нам дома. Последниве години повеќе го гледаме...

Рејхан Бајрами / 24 април, 2021 9:05

Министерската за труд и социјала Јагода Шахпаска на своите колеги министри им дала рок од седум дена да се изјаснат за кои сектори недела ќе биде неработен ден.

Дали конечно Недела и во Македонија ќе е неработен ден?

Недела неработен ден: Секое министерство ќе треба да ги приспособува законите за своите сектори Шахпаска не откри кои се...

Македонка Димкин / 24 ноември, 2020 17:20

Првата неработна недела во Црна Гора за вработените во трговија ќе биде 20 октомври, соопшти Дирекцијата за инспекција.

Казна од 1.000 до 10.000 евра за оние што работат во недела!

Во Црна Гора се посериозни, од 20 Октомври почнуваат со првата неработна недела, која што ќе мора да ја испочитуваат сите трговци.,...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2019 20:51

Инаугурацијата на Пендаровски за петти шеф на државата, најверојатно, ќе се одржи в недела со почеток во 12 часот.

Инаугурација во 12 часот, Стево Пендаровски официјално ја презема функцијата во недела!

Во недела официјално истекува мандатот на Ѓорѓе Иванов како претседател на Република Македонија, а по инаугурацијата, тоа...

Перо Милчин / 10 мај, 2019 19:11

ДИК конечните резултати од изборите ги објавува во рок од 24 часа од денот на нивната конечност.

Се избира петтиот претседател, прв на „Северна“ Македонија

Во Република „Северна“ Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската...

admin@magazin / 21 април, 2019 7:55

Поради утрешниот референдум МВР ќе издав лични документи и викендов

МВР ќе издава лични карти денеска и утре

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и...

Данаил Михајловски / 29 септември, 2018 9:21

Трагикомично е членовите на Синдикатот на Македонски дипломати, кој пред две години протестираше против партизација, да поддржуваат партиски маршеви на СДСМ и ДУИ

Синдикатот на македонските дипломати со марш за поддршка на референдумот?

Деновиве македонските дипломати добиваат и-мејл порака во која нивниот синдикат ги повикува на учество на неделниот граѓански...

Мирко Бачиќ / 14 септември, 2018 9:37

Од утре нова работна недела и нови промени

Денес сончево и топло – од понеделник повторно нестабилно и врнежливо

Денес во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево со умерена облачност а попладне ќе има појава на локална нестабилност...

Мирко Бачиќ / 29 јули, 2018 8:11