Таа таму била вработена со договор на дело иако во моментов е редовен однос во ГТЦ Скопје.

Вонбрачната партнерка на Курто Дудуш како претседател на Советот на Општина Шутка си ја вработила мајка си иако таа не се појавува на работа

Фатима Османовска претседател на Советот на општина Шуто Оризари која истовремено е вонбрачен партнер на Курто Дудуш откако...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 18:20

Непотизам и судир на интереси во СЈО со врвот на СДСМ

Имало и зошто Дескоска ги бранела Катица Јанева и СЈО до последно, нејзин зет бил вработен таму !

Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо Чучурски. Ленче Ристоска си ја вработила...

Узунов Бобан / 18 септември, 2019 15:44

И ќерката и внукот на Сашо Василевски се вработени во СЈО кај неговата пријателка Катица Јанева

Сашо Василевски преку Катица си ја вработил ќерката во СЈО!

Сашо Василевски, довчерашниот директор на МЕПСО, како резултат на блискоста со обвинителката Катица Јанева, си ја вработил...

Данаил Михајловски / 24 јули, 2019 9:47

Наводно Бети била назначена за претседател на второстепена комисија во Владата и тоа без положен правосуден испит.

СРАМОТА: Партијата ја сакам повеќе од фамилијата- нов случај на непотизам, овој пат Русеска во главната улога

Порталот Охрид скај“ ексклузивно објави уште еден случај на непотизам, ист како оној на пратеничката Мира Дизел, но овој...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2019 18:48

Јас во Мк не можам да се појавам од срам. Е, сега како новинарите и јавноста ќе го протолкуваат ова и кој какви последици ќе сноси, тоа Господ Бог не може да го спречи и неутрализира. После каранја нема кајанја!

Нова Бомба: Кој е Алекс Ружин, дознајте каква “особа” го советува премиерот (+16)

Деновиве до редакцијата на Магазин пристигна еден маил од чија содржина секој би се запрашал дали Алекс Ружин треба и може...

Сара Фемина / 31 мај, 2019 13:11

Жарко Симески, директор на болницата во М. Брод физички нападнал сограѓанин во самопослуга!?

ИНЦИДЕНТ: Братот на пратеничката Симеска-Димоска истепал сограѓанин во Македонски Брод!?

Вчера вечер, околу 21ч, Жарко Симески, директор на болницата во Македонски Брод и брат на пратеничката Анета Симеска-Димоска...

Данаил Михајловски / 18 мај, 2019 0:37

Премиерот нагласи дека до 5 мај не може да разрешува министри затоа што има законска забрана.

Заев побара одговорност за непотизмот, кадровски смени по изборите

 Премиерот Зоран Заев вчера побара политичка и професионална одговорност од функционерите по укажувањата од Антикорупциската...

admin@magazin / 26 април, 2019 8:35

Министерот Бектеши изјави дека не влијаел на вработувањето на неговата сестра

Оставка не понуди, Бектеши само ќе плател казна за вработувањето на неговата сестра.

Ќе платам сѐ што треба, станува збор за технички пропуст, но за мене е најважно дека Антикорупциската комисија ја потврди...

Узунов Бобан / 25 април, 2019 12:11