Силен земјотрес ја погоди Бoсна и Херцеговина. Дел од жителите во паника излегоа од своите домови. Има и материјална штета

28-годишна девојка загина во земјотресот во БиХ

Силен земјотрес синоќа ја погоди Бoсна и Херцеговина. Дел од жителите во паника излегоа од своите домови. Има и материјална...

Перо Милчин / 23 април, 2022 7:41

По ударот, истрчав да ѝ пружам помош на Викторија, го довикував нејзиното име, но, не реагираше – Леонид Даов за несреќата на пешачкиот премин кај Сити мол

По ударот, истрчав да ѝ пружам помош на Викторија, го довикував нејзиното име, но, не реагираше – Леонид Даов за несреќата на пешачкиот премин кај Сити мол

Четврток, 20 јануари. Додека Леонид бил на работа, неговата девојка Викторија, учела за постдипломските студии. Попладнето,...

Сара Фемина / 2 февруари, 2022 9:49

Дали ќе остане во затворот во Шутка или ќе му биде одреден домашен притвор, според адвокатите на Ѓорѓиев ќе се знае денеска, откако Советот ќе одлучи по поднесената жалба.

Денеска Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, дали ќе остане во затворот во Шутка

Денеска Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на...

Мартин Попоски / 26 јануари, 2022 6:05

На 23 ноември 2021 година во раните утрински часови, автобусот на „Беса Транс“ којшто од Истанбул се враќаше со туристи, удри во ограда на автопатот Струма, кај селото Боснек, при што загинаа 45 лица.

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави...

Сара Фемина / 5:32

Локалните власти контактирале со блиски членови на нејзиното семејство, со цел да им се понуди каква било помош доколку им е потребна.

УБИЕЦОТ И ГИ СКРАТИ СОНИШТАТА: Викторија дипломираше на факултет имаше и две сестрички

Младата девојка Викторија Н. која синоќа несреќно го загуби животот во ужасната сообраќајка кај Сити Мол, живеела во Радовиш...

Сара Фемина / 22 јануари, 2022 7:09

После чекање од 45 минити, полицијата се појави на местото на настанот но него обрзбеди местото на несреќата, туку местото го обезбедија лица што се најдоа на местото!

Тешка несреќа кај Охрид: Полицијата дојде со закаснување од 45 минути

Тешка несреќа на магистралата Охрид Кичево! Денеска после 11 часот на магистралата Охрид-Кичево, кај селото Црвена вода се...

Рејхан Бајрами / 29 декември, 2021 13:10

Во текот на денот се очекуваат повеќе детали за причините , моментално СВР Охрид врши увид на настанот

ТЕШКА НЕСРЕЌА ВО ОХРИД: Камион се преврте кај Аеродромот

Несреќата се случи денеска околу 10 часот, кога камион со македонски регистерски таблички се превртело од засега непознати...

Сара Фемина / 6 декември, 2021 11:38

На скопскиот аеродром рано утринава пристигнаа роднините на починатите, еден од роднините кои ги чекаше посмртните останки рече дека изгубил 5 члена од блиската фамилија и дека за загубата на човечките животи ќе чекаат одговор за несреќата.

ПОВОРКАТА СО ПОСМРТНИТЕ ОСТАНКИ ТРГНА КОН ВЕЧНИТЕ ПОЧИВАЛИШТА НА 45 ЗАГИНАТИ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

По десет дена, роднините на починатите  од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица,  денеска...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2021 17:34