За претседател на Република Македонија беше избран на претседателските избори во 1999 година.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН пред 16 години загина Борис Трајковски, вториот претседател на Република Македонија!

На денешен ден пред 16 години загина поранешниот претседател Борис Трајковски. Трајковски загина на 26 февруари 2004. Тој беше...

Перо Милчин / 26 февруари, 2020 8:56

Во автомобилот заедно со Шабан, биле и музичарот Мирсад Кериќ кој го загуби својот живот заедно со него, а кумот на Шаулиќ, Слободан Стојадиновиќ е единствен кој ја преживеа таа кобна несреќа.

ЕДНА ГОДИНА ОД СМРТТА НА ШАБАН: Кумот кој единствен ја преживеа несреќата не може да се помири дека го изгубил својот пријател

Денеска навршува точно една година од смртта на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ.Тој го загуби животот во страотна...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 10:36

Претставникот на полицијата Рајеш Синг изјави дека 10 лица починале на местото на настанот, а четворица починале во болницата.

Тешка несреќа во Индија: Се судрија камион и автобус – загинаа 14 лица, 35 се повредени(ВИДЕО)

Најмалку 14 лица загинаа, а 35 повредени во судир со автобус и камион во северна Индија, соопшти денеска полицијата. Претставникот...

Стојче Бушин / 13 февруари, 2020 10:03

Трагедијата се случила затоа што Адам Р. на пресекот на улицата Цар Душан не застанал на црвениот семафор.

Ова е момчето кое загина во автобуската несреќа во Србија: Бојан го изгуби животот пред својата куќа

Бојан Перак (31), возач на градски автобус на линијата 15, загина утрово на почетокот на смената пред неговиот дом во Земун во...

Рејхан Бајрами / 12 февруари, 2020 20:26

Тешка сообраќајна несреќа се случи на улицата Цар Душан„ во Земун околу четири часот

ТЕШКА НЕСРЕЌА ЈА РАЗБУДИ СРБИЈА УТРОВО: Судар помеѓу два автобуси и автомобил- има загинати(фото)

Според неофицијални информации, несреќата ја предизвикал возач на автомобил, кој се обидел да избега, но бил уапсен набрзо...

Стојче Бушин / 7:36

Моментално на терен се екипи на МВР , а коловозната лента е делумно проодна. Не е познато дали има жртви. Увидот е во тек.

НАЈНОВА ВЕСТ: Страшна несреќа во Скопје- Се преврте возило во населбата Аеродром (ФОТО+ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булевaрот ,,Јане Сандански”. Најверојатно возилото со голема брзина удрило...

Рејхан Бајрами / 6 февруари, 2020 22:33

На видеото е прикажано авионот да се приближува кон крајот на пистата и почнува да забрзува ненормално. Се појавуваат искри, авионот не може да запре, а потоа да се срушува.

(ВИДЕО)Камерите го снимија моментот кога авионот пукна на 3 дела: Застрашувачко видео!

Камерите го снимија застрашувачкото слетување на авионот на истанбулскиот аеродром „Сабиха Гокчен“ кога авионот пукна...

Стојче Бушин / 6:56

Марија Витанова и Методиј Витанов, биле први братучеди, а во Италија претојувале поради конзулскиот ангажман на Столе Витанов, инаку татко на настраданата Марија Витанова.

ПОЧИВАЈ ВО МИР УБАВИЦЕ: Ова е ангелот Марија што загина вчера во Италија, ќерка на македонскиот конзул(ФОТО)

Два млади животи вчера предвреме згаснаа на улица во Пјаченица – Италија. Автомобилот во кој биле Марија и Методиј Витанови...

Сара Фемина / 3 февруари, 2020 19:16