Велосипедист загинал додека бил удрен од автомобил БМВ со тетовски регистерски таблички што го управувал 22-годишен жител на Тетово.

Загина велосипедист во Тетово

Жител на тетовско Долно Седларце (51) починал откако, додека возел велосипед, бил удрен од автомобил БМВ со тетовски регистерски...

Сара Фемина / 2 јануари, 2019 10:37

Синоќа во непосредна близина на населеното место Вашарејца синоќа во 20 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа две лица.

Повторно жртви на кобниот пат Битола – Прилеп!

Според информациите од СВР Битола, на регионалниот патен правец Битола-Прилеп, во непосредна близина на населеното место...

Македонка Димкин / 8 декември, 2018 12:31

Хеликоптерот се урнал додека летал кон воената база во градот Бишофт – рече Адису Арега, локален функционер.

Се урна воен хеликоптер во Етиопија, 18 загинати

Осумнаесет луѓе загинаа денеска при уривање на воен хеликоптер во Етиопија, пренесе агенцијата дпа. Катастрофата се случи...

Македонка Димкин / 30 август, 2018 23:37

Во несреќата еден од двајцата пилоти успешно се катапултирал додека причинета е и огромна материјална штета

Пилотот загина при пад на грчки воен авион

Пилотот го загуби животот, а копилотот успеа да го преживее падот на авионот за обука на грчкото воено воздухопловство за...

Мирко Бачиќ / 28 август, 2018 14:00

Ден на жалост во Италија се прогласува по несреќата со уривањето на надвозникот кај Џанова во кој загинаа 38 лица а 20 се водат за исчезнати

Ден на жалост утре во Италија

Во Италија утре е прогласен Ден на жалост поради жртвите од уривање на надвозникот во Џенова при што загинаа 38 луѓе а од 10...

Мартин Попоски / 17 август, 2018 14:53

Човечка грешка ја предизвикала трагедијата во Џенова кога дошло до рушење на мостот изјави шефот на канцеларијата на јавниот обвинител во Џенова Франческо Кози

Обвинителството во Џенова ја објави причината за трагедијата

Човечка грешка ја предизвикала трагедијата во Џенова кога дошло до рушење на мостот изјави шефот на канцеларијата на јавниот...

Мирко Бачиќ / 16 август, 2018 7:28

Потресно сведоштво на фудбалскиот голман Давиде Капело како ја преживеал несреќата во Џенова

Италијанскиот голман бил на мостот за време на трагедијата: “Паѓав 30 метри и чудо е што сум жив”

Најмалку 35 жртви однесе трагедијата во Италија поточно во Џенова каде се сруши мост. Меѓу нив можеше да биде и поранешниот...

Мирко Бачиќ / 15 август, 2018 6:50

Од надвозникот се урнаа најмалку 200 метри должина кои паднаа од висина од 100 метри

Се срушил мост кај Џенова 11 загинати

Во близина на Џенова северна Италија се урна надвозник дел од автопатот А-10 при што загинаа најмалку единаесет луѓе. Во несреќата...

Мирко Бачиќ / 14 август, 2018 15:06