Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека утрово двајца млади македонски граѓани загинале во сообраќајката што се случи во Пјаченца.

Голема трагедија: Ќерката и внукот на македонскиот конзул во Италија се загинатите во сообраќајната несреќа

Марија Витанова (25 години), ќерка на македонскиот конзул во Италија, Стојан Витанов од Струмица и неговиот внук од брат, Методи...

Рејхан Бајрами / 2 февруари, 2020 18:32

За време на неговата смрт, се сметаше дека легендарниот ас на Лос Анџелес Лејкерс има нето вредност од 600 милиони долари, околу 540 милиони евра, според CNN Business и New Vision.

ВРТОГЛАВА СУМА: Американските медиуми открија колку изнесува богатството на Коби Брајант

Ванеса Брајант и нејзините три ќерки сеуште не можат ја прифатат вистината дека Коби и Џијана не се помеѓу нив. Американските...

Мате Парлоф / 8:57

Автобусот сообраќал од главниот град кон градот Корипат на северот на земјата.

Тешка несреќа во Боливија: Автобус слета во провалија, загинаа 14 лица 19 се повредени(ВИДЕО)

Најмалку 14 лица загинаа вчера, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа во близина на главниот град на Боливија, Ла Паз, соопштија...

Мартин Попоски / 1 февруари, 2020 11:01

Станува збор за хеликоптерот од марката „Сикорски С-76“ во чија сопственост бил на славниот кошаркар и со истиот патувал со години.

Крвта да ви замрзне: Погледнете како изгледа внатрешноста на хеликоптерот во кој загина Брајант(ФОТО)

Светот се уште е во неверување по големата трагедија која се случи во неделата, кога загина еден од најпознатите светски...

Сара Фемина / 29 јануари, 2020 19:49

Според информациите на шефот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Дерил Осби, кој соопшти детали за несреќата неофицијално  причина за несреќата била намалена видливост и магла со превисока влажност на воздухот, а по ударот се случил силен пожар.

Магла и намалена видливост причина за уривање на хеликоптерот на Коби?

Тим од 18 лица на Националната служба за безбедност на транспортот (НТСБ) денеска на местото на несреќата, бараа докази и ја...

Катерина Крстиќ / 27 јануари, 2020 9:52

Вчера медиумите напишаа дека во хеликоптерот имало пет лица, односно Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џана Марија Оноре Брајант и нејзина другарка со својот татко.Петото лице бил пилотот но денеска од канцеларијата на шерифот на Лос Анџелес соопштија дека во хеликоптерот имало девет лица, и ниту еден преживеан.

НАЈНОВА ВЕСТ: Во несреќата во која загина Брајант имало девет лица- нема преживеани

Во хеликоптерската несреќа во која загинаа познатиот кошаркар Коби Брајант и неговата 13- годишна ќерка, наместо пет како...

Катерина Крстиќ / 9:03

ТМЗ кој прв ја објави трагичната вест, веднаш потоа извести дека во несреќата загинала и ќерката на Коби Брајант а потоа информацијата ја потврдија и светските медиуми.

ТРАГЕДИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОГОЛЕМА- Со Коби Брајант загина и неговата ќерка(13)

Меѓу загинатите во хеликоптерската несреќа во која загина познатиот кошаркар Коби Брајан, била и неговата 13- годишна ќерка...

Катерина Крстиќ / 26 јануари, 2020 22:25

Уште на почетокот на својата кариера, Брајант се истакнал како одличен играч и столб на тимот и, заедно со Шекил О'Нил, бил најзаслужен за трите последователни шампионски прстени, освоени во периодот (2000-2002).

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Загина славниот кошаркар Коби Брајант

Легендарниот кошаркар Коби Брајант (41) загина во несреќа со хеликоптер! Ужасните информации ги потврди локалниот шериф. Истиот...

Сара Фемина / 21:15