„Сигер веруваше дека психолошките фактори (хроничен стрес, депресија, конфликт, сексуална дисфункција, итн.) Се директна причина за рак.

ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ЗА ЛЕЧЕЊЕТО НА КАРЦИНОМ: Еве неколку билки кои помагаат во борбата против ракот!

Проф. Д-р Бранимир Несторовиќ објави напис на својот блог во кој зборува за третман на рак со лековити растенија. „Марија...

admin@magazin / 23 март, 2022 6:39

Имено тој пред неколку дена во своето гостување на ТВ Прва истакна дека луѓето не треба да паничат и непотребно да се тестираат затоа што создаваат ризик да се заразат.

НЕСТОРОВИЌ: ДУРИ И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НЕ Е СЕКОГАШ ПОКАЗАТЕЛ ДАЛИ СТЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД 19!

Уште од самиот почеток на пандемијата со Ковид 19, познатиот Српски пулмолог Бранимир Несторовиќ даваше корисни совети за...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 9:52

Потоа, во јуни започна нов бран, кој не личи на првиот. Старите луѓе не се толку загрозени. Мене не ми личи на истиот вирус - изјави д-р Несторовиќ, истакнувајќи дека, сепак, оваа теза сè уште не е потврдена.

НОВ ТИВОК УБИЕЦ: Доктор Несторовиќ открива нов вирус- НЕ МИ ЛИЧИ НА ВИРУСОТ КОРОНА!

Пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ изјави дека младите сега се разболуваат повеќе, што го поставува прашањето дали станува...

Рејхан Бајрами / 4 јули, 2020 14:28

Несторовиќ вели дека Србија доста добро помина кога станува збор за вирусот и финансиски, немаше немири, смета Несторовиќ.

НЕСТОРОВИЌ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Овој вирус ги напаѓа мозокот, бубрезите и тестисите!

Истакнатиот српски пулмолог д-р Бранимир Несторовиќ, вели ддка нешто чудно се случува со вирусот корона, алудирајќи на тоа...

Катерина Крстиќ / 2 јули, 2020 10:06

Иницијатор за поднесување на барањето е д-р Алемпијевиќ, професор по судска медицина на Медицинскиот факултет во Белград, а него го поддржаа уште шест колеги и еден лекар во пензија.

НЕСТОРОВИЌ ОСТАНУВА БЕЗ ДОКТОРСКА ЛИЦЕНЦА: Ќе поднесам тужба!

Против проф. Д-р Бранимир Несторовиќ, член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, е поднесено барање до комисијата...

Рејхан Бајрами / 29 мај, 2020 11:18

Меѓутоа, кога новинарите го прашаа дали е можно тој да биде толку неодговорен што не сторил ништо што им било препорачано на сите други заболени од коронавирус, (самоизолација, тестирање ...), Несторовиќ тврди дека не се однесувал неодговорно кон себе или кон луѓето од неговата окоКако гостин во една емисија, тој исто такапризна дека не бил во самоизолација затоашто имал премногу работа.лина.

Несторовиќ повторно шокира:Сигурен бев дека имав корона, но не бев во самоизолација!

Професорот д-р Бранимир Несторовиќ, член на кризниот персонал за борба против Ковид-19, ги претстави шокантните информации...

Катерина Крстиќ / 26 мај, 2020 10:28

Пролетта и есента се сезоните кога Кавасаки се појавува како реакција на разни видови вируси.

Др Несторовиќ откри шокантна информација за корона: Вирусот не настана случајно, научниците открија!

Д-р Бранимир Несторовиќ ги коментираше обвинувањата на некои медиуми дека „синдромот Кавасаки пристигна во Србија“ и објасни...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2020 13:37