Нетанјаху од позиција на премиер со најдолг стаж

Најдолговечниот израелски премиер после изборите се бори за опстанок на власт

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако првичните резултати од парламентарните избори...

Узунов Бобан / 18 септември, 2019 9:53