Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО, но зошто Груевски кој обично има став за се, не се огласи околу ова?

Зошто Груевски нема став за предлог законот за Јавно Обвинителство

Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО. Скоро една година во јавноста се дебатира за предлог законот...

Магдалена Стојмановиќ / 13 февруари, 2020 11:10

Идеите за преоѓање од унитарна, во федерална држава треба во корен да се обесхрабрат. Блиското минато од поранешната Југославија ни е најдобар пример

Груевски го објави планот за спас на Македонија од Букурешт!

6. Постапка за санирање на штетата од Преспанскиот договор. Потоа, по реализацијата на овие цели и интеграции во НАТО и ЕУ,...

Македонка Димкин / 7 февруари, 2019 0:33

И ПОНАТАМУ ВО РЕДОВНА УПОТРЕБА БЛИНДИРАНИОТ МЕРЦЕДЕС КОЈ БЕШЕ НАБАВЕН ОД ПРЕДХОДНАТА ВЛАДА.

Блиндираниот мерцедес од 600.000 евра се уште достапен за странски делегации.

БЛИНДИРАНИОТ МЕРЦЕДЕС КОЈ Е ВРЕДЕН 600.000 ИЛЈАДИ ЕВРА И ПОНАТАМУ СЕ УПОТРЕБУВА ЗА ВОЗЕЊЕ НА СТРАНСКИ ДЕЛЕГАЦИИ А ПОСЛЕДНА Е...

Сара Фемина / 17 ноември, 2018 17:37

Кога ВМРО-ДПМНЕ е на колена, на колена е и Македонија. Но, и кога ВМРО-ДПМНЕ е силно и исправено, исправена и силна е и Македонија.
Бидејќи ВМРО-ДПМНЕ е “последниот меч” на одбраната на државните и националните интереси на Македонија.

Никола Груевски: ВМРО-ДПМНЕ не смее да биде уценето.

ВМРО-ДПМНЕ не смее да биде уценето. Ако ВМРО-ДПМНЕ е уценето, уценета е и Македонија. Иако верувам дека и без ова мое предупредување...

Македонка Димкин / 8 октомври, 2018 2:25

Премиерот на Грција потврди и дека Договорот е желба на Заев, затоа што Никола Груевски, 12 години, не сакал да слушне за промена на име и отстапка на античка Македонија

Ципрас призна, ќе го смениме името и идентитетот, јазикот ќе е словенски?

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во дебатата со европратениците не одговори директно на прашањето на грчкиот европратеник...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 12:39