Ако била приказната за функција, јас добив понуда за едно од најпрестижните функции

Не ми е важна функцијата, двапати се заканив со оставка, вели Димитров

Вицепремиерот за европски прашања во заминување, Никола Димитров, во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“...

Македонка Димкин / 15 јануари, 2022 10:11

Новиот бугарски премиер Кирил Петков би требало да ја посети Македонија на 18 јануари.

Димитров – сменет сум за да ме замолчат

Вицепремиерот во заминување Димитров на последната негова прес-конференција порача дека нема доверба во министерот Османи...

Македонка Димкин / 12 јануари, 2022 15:43

Апелирав да се воздржиме од патувања во странство. Од вчера на пладне до рано утрово, бројот на македонски граѓани кои заминале од земјата е 1.331

Никола Димитров апелирал да не се оди на патувања, овие не го почуле?

Министерот за надворешни работи Никола Димитров синоќа се огласи на социјалните мрежи во врска со непочитувањето на апелот...

Македонка Димкин / 18 март, 2020 10:00

Шеќеринска го губи влијанието во СДСМ, носителите луѓе од доверба на Зоран Заев!

Познати носителите на листите за пратеници во СДСМ-БЕСА

Владеачката партија, според извор од СДСМ, ја има добитната комбинација на носители на листите за пратеници. Иако имало одредени...

Данаил Михајловски / 5 март, 2020 9:29

Димитров вели дека членството во НАТО на Македонија е последица токму од решавањето на спорот со името.

ДИМИТРОВ: Им се допаѓа НАТО, ама сакаат да го поништат Договорот од Преспа

Во интервју за „360 Степени“, министерот за надворешни работи Никола Димитров ја критикува опозициската ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи...

Катерина Крстиќ / 8 февруари, 2020 10:13

Мила Царовска има поголеми шанси од Венко Филипче. За Никола Димитров сеуште неизвесно. Љупчо Николовски сигурен за ИЕ3!

СДСМ има кандидати за носители на листи за предвремените избори

Од извори во СДСМ дознаваме дека веќе е почната внатрепартиската дискусија за тоа кои актуелни политичари ќе бидат на чело...

Данаил Михајловски / 24 јануари, 2020 10:17

Но изгледа министерот кој пред две години во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум ја понесе титулата за маж со најдобар стил сега изгледа има и нова љубов.

ТРЕТА СРЕЌА ЗА НИКОЛА ДИМИТРОВ: Погледнете ја неговата нова љубов(ФОТО)

По првиот брак со Маја, од кој ја има ќерката Јана, Министерот за надворешни работи во 2009 година се прежени за Наташа Мачкова...

Катерина Крстиќ / 8 јануари, 2020 18:45

Со ваков став е и македонскиот дипломатски синдикат кој жестоко го критикува раководството на МНР за спроведената изборна постапка за упатување дипломати на работа во дипломатско-конзуларни претставништва, објави Алфа.

СКАНДАЛ: Оџа од Дебар на списокот за амбасадори на Димитров

Вчера Телевизија Алфа објави дека министерот за надворешни работи ги крши законите и поставува амбасадори на своја рака...

Катерина Крстиќ / 27 декември, 2019 9:25