Потерницата за Љужа беше објавена од Јавното обвинителство по реакциите на јавноста дури 20 дена откако почина Никола Саздовски, а двајцата првообвинети беа притворени.

Јетон Љужа уапсен во Германија, обвинет за убиството на Саздо

Јетон Љужа кој е третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски – Саздо вчера е приведен во германскиот град Хамбург, дознава...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 17:10

Тие му ја посветија втората европска круна на ракометниот клуб Вардар на својот другар од трибината Никола Саздовски – Саздо,

Комити со трогателна порака за Саздо: Дали на небото ги почувствува вибрациите од вчерашната прослава?

Навивачката група Комити, кои воедно се и најверните навивачи на Вардар, упатија трогателна порака до трагично загинатиот...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2019 15:12

Бесир Беља и Скендер Демири, се осудени за кривично дело убиство кое го извршија на 29 јуни 2018 година кога смртно го повредија дваесетгодишниот Никола Саздовски.

38 години затвор за убијците на Саздо- еден се уште на слобода

Денеска Кривичниот суд во Скопје им изрече затворска казна од 19 години на убијците на Никола Саздовски- Саздо. Бесир Беља...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2019 11:37

По пет месеци почна судењето за убиството на Саздовски, обраната тврди дека нема свирепо убиство врз човек кој изгубил свест, сведоците со исказ дека имале закани по живот

Бесир и Скендер не се виновни, Саздо сам се убил од метална кутија

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски, на...

Мирко Бачиќ / 9 ноември, 2018 12:27

По пет месеци, конечно ќе започне судскиот процес против тројцата обвинети за убиство на Саздовски, обвинети за убиство на свиреп начин а не насилство како што сакаше ОЈО

Почнува судењето за смртта на Никола Саздовски

Со воведни зборови денеска ќе почне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“,...

Мирко Бачиќ / 8:28