Иако еднаш беше укината пресудата Апелациониот суд, по втората одлука донесе решение со која ја потврди високата затворска казна за разочараниот дедо на малата Тамара. 

Седум години и шест месеци затвор за дедото на Тамара кој пукаше кон Никола Тодоров

Седум години и 6 месеци затвор денеска пресуди Судскиот совет во Кривичен, за Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара...

Катерина Крстиќ / 5 август, 2019 13:16

Денес брзо се прошиси веста дека министерот Филипче поднел оставка од морални причини заради епидемијата на морбили

Филипче: за епидемијата на морбили криви се претходните, а тоа беа Никола Тодоров и Бујар Османи!?

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот ФБ профил ја демантира веста дека му понудил оставка на премиерот Зоран...

Данаил Михајловски / 13 април, 2019 19:23

Мотивите за гласањето, луѓето и методите со кои ги убедувале и нивното сегашно позиционирање во политиката екслузивно..

ШОК: Кои од 8-те пратеници на ВМРО кои гласаа за промена на името, работат и на смена на Мицкоски ?!

Осумтемина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ иако го променија текот на политичките процеси во државава, во матичната партија ги сметаат...

Узунов Бобан / 28 декември, 2018 18:14

Кривични пријави или притвор добија сите гласни поддржувачи на уставните измени, Мијалков, Јанчев, Тодоров, Кралев, "останаа" само Спиро Ристовски и Владимир Пешевски

Тодоров им помогна за Уставни измени, власта му “стегна” кривична

Поранешните министри за образование и наука, Никола Тодовор и Панче Кралев, се осомничени за злоупотреба на службената положба...

Мартин Попоски / 11 декември, 2018 7:02

И не така тајната средба во хотел "Сириус" ја потврдија Јанчев, Тодоров и Зоран Заев, сведоци говорат дека на неа бил и братот на премиерот, кој сеуште не се огласил со изјава

Зошто Заев молчи дали Вице бил на состанокот со Јанчев и Тодоров?

Имено веста дека имало тајна средба, веќе не е вест, средбата јавно ја потврдија и Тодоров и Јанчев и премиерот Заев, останува...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2018 8:31

Премиерот и претседател на СДСМ, Заев веќе не крие дека со Јанчев и Тодоров ортачеле и за првото гласање за уставни промени а ортачат и за финалната фаза од уставните измени

Заев со Јанчев и Тодоров разговарал за (от)куп на нови пратеници?

Премиерот и претседател на СДСМ, ја потврди т.н. тајна средба со поранешниот потпретседател на ВМРО – ДПМНЕ Јанчев и адвокатот...

Мартин Попоски / 27 ноември, 2018 12:50

Јанчев и Тодоров јавно изјавија дека немале средби со Заеви, но викендов пак "тајна" средба откако Мијалков заврши во притвор со цел одржување на парламентарното мнозинство

Јанчев, Тодоров и браќата Заеви на “работна” средба

Безобразното јавно ортачење со власта од страна на триото Мијалков, Јанчев и Тодоров со браќата Зоран и Вице Заев, со поддршка...

Мартин Попоски / 9:55

Очигледно молкот по исклучувањето на Никола Тодоров има "дебел" основ, провладин медиум открива мега скандал со оддавање на базата на податоци на ВМРО - ДПМНЕ

Тодоров им ја дал базата на податоци на ВМРО – ДПМНЕ на СДСМ?

Провладин медиум ја открива можната причина зошто Никола Тодоров, вечниот министер за сите влади на ВМРО – ДПМНЕ, бил исклучен...

Мартин Попоски / 30 октомври, 2018 8:51