Тие се бореа за слобода, еднаквост, за вистински независна и признаена држава од светот. Идеали кои со членството во НАТО и Европската Унија се постигнати на ниво кое било незамисливо порано.

Николовски со честитка за 23-ти октомври: Македонските револуционери се гордост и пример за нас!

Македонските револуционери се гордост и пример за нас, она што сме денес во голема мера го должиме на нив. Затоа денеска се...

Рејхан Бајрами / 23 октомври, 2020 11:40

Мораме да одиме напред, не смееме да застануваме. Ќе се бориме заедно и ќе донесеме нови позитивни промени. Верувам во многу подобро утре“, напиша Николовски на Фејсбук.

Николовски ќе биде вицепремиер за борба против корупција

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски е предложен за позицијата вицепремиер за борба против корупција! Генералниот...

Стојче Бушин / 19 август, 2020 22:02

Шекеринска за снимките на екс директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев кои денеска излегоа на јутјуб рече дека таа и слушала и гледала снимки и дека карактеристика било тоа што таа што ја гледаш не можеш да ја чуеш и обратно.

ШЕЌЕРИНСКА: ВМРО-ДПМНЕ освен национализам и фејк њуз 3 години ништо не им понуди на граѓаните

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Радмила Шекеринска и Александар Николоски. Шекеринска за снимките на екс директорот...

Стојче Бушин / 22 јуни, 2020 21:21

Николовски на коментарот дека  функционери од Брисел велат дека е добро што овој закон е донесен во пресрет на можноста да се добие датум за преговори рече дека секој функционер надвор од Македонија ги гледа резултатите:

Николоски: Денеска ВМРО-ДПМНЕ ќе ги разгледа можностите за проценување на постапката во Собранието за Законот за ЈО

Во денешното гостување во емисијата „Утрински брифинг“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, рече дека...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 11:14

Имено како што може да се забележи од фотографијата Љупчо Николовски од членството, и од своите функционери бара дисциплина. Тој посочува да избегнуваат одење во кафеани, на одмор, на патувања, во кафетерии бидејќи јавноста сега будно ги следи.

Да не одите во кафеани и да се сликате- СДСМ со услов до своите функционери

На социјалните мрежи се појави фотографија од писмо испратено од страна на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски...

Катерина Крстиќ / 17 јануари, 2020 16:38

Судбоносното „да“ заљубениот пар кажаа во манастирот Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

НАСМЕАН ДО УШИ: Николовски се венчаше во манастир во Крива Паланка (ФОТО)

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски минатиот викенд имаше црковна венчавка со сопругата Андријана во манастирот...

Сара Фемина / 26 ноември, 2019 0:29

Во моментов во двете големи партии се водат силни внатре партиски ферментирања.

ЕФТОВ: Во ВМРО-ДПМНЕ моментално постои ДРАМАТИЧНО ривалство помеѓу Николовски и Тимчо Мучунски!

Дали меѓународната заедница ги подготвува Љупчо Николовски и Тимчо Мучунски да бидат нови лидери на СДСМ И ВМРО ДПМНЕ, пишува...

Сара Фемина / 20 ноември, 2019 18:39

Тој истакна дека се очекува да Зоран Заев направи уште многу слични глупости во наредниот период до формирање на техничката влада и порача дека сите злоупотреби ќе посдлежат на сериозна истрага и ќе бидат санкционирани веднаш откако ВМРО-ДПМНЕ ќе го преземе МВР.

Николоски: Заев го злоупотреби процесот на зачленување во ЕУ со закон за извоз на марихуана

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето на утринската емисија на Алфа ТВ изјави дека Македонија...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 10:25