Покрај Николоски говорници на овој настан беа европратениците Марион Вилсман од Германија и Владмир Билчик од Словачка, заменик претседателот на Собранието, Горан Мисовски, како и директорот на Конрад Аденауер во Македонија Даниел Браун.

Николоски на конференција со ЕУ пратеници – Бугарија веднаш да го тргне ветото и да престане со условувањата

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во својство на претседател на Националниот совет за евроинтеграции...

Перо Милчин / 15 април, 2021 18:25

Николоски вели дека се надева дека акцијата со потписите ќе заврши до 1 април за да може да се спречи отпочнувањето на пописот, како и предложување на закон за попис кој ќе биде реален затоа што истиот ни е многу потребен!

Очекувам над планираното да се потпишат повеќе од 150,000 граѓани против законот за попис

Во вчерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска...

Мирко Бачиќ / 28 февруари, 2021 6:31

Гиганти во македонската економија, регионот и Светот бележат пад во профитите, а фирмата на вицепремиерот Николовски книжи огромни профити.

55.000 работници на улица, а фирмата на Љупчо Николовски го зголеми профитот за 2.100%

55.000 луѓе останаа на улица, половина милион граѓани живеат со по 2 евра на ден, 6.200 фирми затвори поради корона кризата, а фирмата...

Рејхан Бајрами / 20 февруари, 2021 10:47

Вицепремиерот Љупчо Николовски посочи дека како координатор на инспекциските служби, детално е запознат со случајот од страна на ресорното министерство и надлежниот инспекторатот, се во постојна комуникација и координација, со цел детално да се истражи случајот и да се постапи согласно законите и правилниците.

Николовски: Нема компромис кога е во прашање загрозувањето на животната средина и условите за живот

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси,...

Мирко Бачиќ / 8 февруари, 2021 12:44

Тој вели дека корупцијата царува и се отсликува во последниот Извештај на Транспаренси, по кој Македонија е на историско најниското ниво откако се мери корупцијата во Македонија, историското 111 место во друштво на држави кои и прашање е дали функционираат како нормални држави и политички системи.

Поднесуваме интерпелации за Маричиќ и Николовски, затоа што се одговорни што корупцијата го скапува македонското општество

Денеска во Вестите на Канал 5 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со корупцијата во...

Мирко Бачиќ / 4 февруари, 2021 21:51

Ако Заев е на чело на мафијата, Николоски е нејзиниот прв секретар. Криминалот, мафијата и владата кои се едно исто во Македонија мора да паднат.

Љупчо Николовски и СДСМ не се решение на корупцијата, тие се изворот на корупција

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Љупчо Николовски дадено за ТВ Сител! Љупчо Николовски и СДСМ не се решение...

Стојче Бушин / 1 февруари, 2021 20:29

Вицепремиерот Николовски посочи дека новата 2021-ва ќе биде антикорупциска година, за што ќе се започне со активна и постојана кампања за подигнување на свеста кај граѓаните, за негативните ефекти на корупцијата и за сите механизми кои им стојат на располагање за да се спротивстават.

Николовски: Граѓаните и Владата, конечно се на иста страна во борбата против корупцијата

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси,...

Рејхан Бајрами / 12 јануари, 2021 8:40

Тој исто така потенцираше дека случајот „Рекет“ е јасна последица од огромниот пораст на корупцијата во земјата и додаде дека таквата состојба единствено може да се реши со јасна политичка волја односно дека криминалците мора да одговараат.

Николоски: Со случајот „Рекет“ се покажа дека само небото е граница за корупција во Македонија

Потпретседателот на ВМРО- ДПМНЕ Александар Николоски во гостување на „Радио Лидер“ кажа дека со случајот „Рекет “ повеќе...

Перо Милчин / 7 јануари, 2021 12:55