Со Македонија владее крими – коалиција.

Николоски: Криминалната коалиција Заев, Вице и Мијалков има договор за бегство од правдата, имаат 24 часа да го соочат бегалецот со правдата

Криминалната коалиција која што ја обзнанивме на 22 октомври 2018-та година, Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков во текот на...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2021 19:05

Неколку поранешни лица од ВМРО-ДПМНЕ соработуваат со Заев и преку Центарот за комуникации на СДСМ прават дефокус од вистинските теми, вели Николоски.

Неколку поранешни лица од ВМРО-ДПМНЕ соработуваат со Заев и преку Центарот за комуникации на СДСМ прават дефокус од вистинските теми

 Во вчерашното издание на дебатната емисија “360” на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и...

Мирко Бачиќ / 13 февруари, 2021 11:53

ВМРО-ДПМНЕ предложи триесет суштински амандмани, но ниту еден не беше прифатен од власта. Тоа не беа паушално изготвени амандмани, туку амандмани во кои беа утврдени сите аномалии на вака донесениот закон за попис и беа изготвени предлози како да се надминат проблемите, за пописот да биде релеватен, вели Николоски.

Николоски: Пописот кој власта сака да го спроведе ќе биде фингиран и нерелевантен, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го дозволи

Во вчерашното издание на дебатната емисија “360” на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник...

Перо Милчин / 11:48

Тој објасни дека основна причина зошто Македонија не почнува преговори е немањето на реформи, како и суштинска борба со организираниот криминал и корупција, како и сервисниот однос кон Бугарија, кој сега е предмет на разни условувања.

Договорот кој Димитров и Заев го потпишале нема никаква обврска за Бугарија да и помогне на Македонија да стане членка на Европската унија

Во Вестите на Канал 5 телевизија денеска гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кој во врска со...

Рејхан Бајрами / 4 февруари, 2021 22:02

Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, земјава не почнува преговори со ЕУ затоа што цветат криминал и корупција!

Николовски: Зоран Заев и неговата предавничка екипа сакаат да ја распарчат Македонија!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека Заев ќе се обиде пак да потпише сличен договор за една недела, за две недели, за еден...

Перо Милчин / 8 декември, 2020 7:53

На поставено новинарско прашање колку мандати би освоила Коалицијата „Можеме“, потенцираше дека оваа прес конференција е за честитки на граѓаните, а на следната веќе ќе бидат презентирани првичните резултати!

Николовски: Првичните резултати покажуваат голема победа за СДСМ

Секретарот на СДСМ и кандидат за пратеник, Љупчо Николовски на прес конференција по затворање на избирачките места истакна...

Стојче Бушин / 15 јули, 2020 21:56

Готвевме, се дружевме и најважно, дониравме оброци за Здружението за хумано-општествен развој "Проект Среќа".

ВРЕДНИ ПОЛИТИЧАРИ: Царовска, Николовски и Лукаревска се натпреваруваа во готвење(ФОТО)

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 23:34

Премиерот Заев го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Премиерот Заев го тужи потпретседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Николоски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешната прес-конференција информираше дека добил тужба од премиерот...

Узунов Бобан / 5 септември, 2019 14:20